jitula: Dobrý den, my jsem s tím měli doma podobné problémy, jednak na to není místo a pak nevytápíme zrovna na 25 stupňů. Teď se nám to celkem daří, rostlinky už nejsou vytáhlé. Je důležité s výsevy nespěchat. Většinu jich vysévám až v březnu. To jsem vyčetla v časopise, že už jsou venku mnohem lepší světelné podmínky a tak než rostlinky vylezou, mají už dobré podmínky. Světlo dělá nejvíce. Jak se vytvoří dva pravé lístky, začínám pomalu hnojit. Substrát používám výsevní kupovaný. Dobrý je prý také lignohumát, do kterého se semínka namáčí, mají pak při růstu krásné kořeny. A potom je důležité i pykýrování.
YOS: Jani, já mám stejný problém. Zasadila jsem koriandr pod sklo. Pěkně vyklíčil, ale jeho stonky jsou tenké a vytáhlé.
Zřejmě se táhnou za světlem a nebo moc výživná půda? Ona teorie je věc jedna a praxe druhá. Zasazená semínka v misce pod sklem mají stát na světlém a teplém místě. Ty moje stály na teplém, ale ne moc světlém místě. Jakmile semenáčky mají 2 skutečné lístky, musí se přesadit do malých květináčků, aby kořeny měly k vývoji dostatek místa. Substrát na vysazování má být směsí rašeliny, písku a kompostu. Speiální substrát na výsadbu lze i koupit. Já jsem rašelinu nepoužila, protože jsem ji doma neměla a dala jsem více kompostu a to bude ta chyba.

Všechno jde tak, jak má jít.
janko39: Myslím, že nezbývá nic jiného, než rostlinky  přepíchat až po děložní lístky ( lidově : "přepikýrovat" ) do jiné nádoby, nebo do malých květináčků ( nebo kelímků ) a umístit sice rovněž na světlo, ale do místnosti s nižší teplotou - tím se růst částečně zpomalí a rostlinky se tolik nevytahují.
YOS: Jitulko, vkládaly jsme obě příspěvky ve stejnou dobu a podobného znění. Janasv se v tom určitě vyzná. Je pravdou, že je lépe začít s výsadbou až v březnu, kdy jsou dny delší a delší. Taky od února je na ně moc dlouhá doba, než se mohou vysazovat ven.

YOS: Janko ten můj koreander je už 10cm vysoký a ještě nemá ani jeden pravý lísteček. Asi  půjdou do hajan.