Leknínová: Sazenici vytrvalé majoránky jsem sehnala na výstavě - Věžky u Kroměříže již minulý rok smile. Fóru jsem chtěla podat ověřenou informaci o přezimování - tzn. že mrazy přečkala v bylinkovém záhonu i na okraji skalky bez úhony, nechráněná a ničím nepřikrytá smile. Jen pokud mohu podotknout, nemá takové silné aroma sad jako majoránka jednoletá. Proto je usušené smíchám obě dohromady. Nevím zda je to tak správně, ale mně to takto vyhovuje wink Ráda se však poučím z jiné zkušenosti, proč takový mix nepoužívat. Děkuji neutral.
Další informace v článcích o rostlinách
Origanum majorana - majoránka zahradní Origanum majorana - majoránka zahradní
Majoránka zahradní pochází ze Středomoří, kde podnes najdete vytrvalé porosty majoránky volně v přírodě. V 16. století se rozšířila také ve střední Evropě jako léčivka, koření i jako rostlina odstraňující pach v kabelkách a taškách. Práškem se leštil …
Origanum majorana - majoránka Origanum majorana - majoránka
Majoránka (Origanum majorana) patří k nejoblíbenějším bylinkám středomořské kuchyně. Většinou se pěstuje na zahradě, ale bude se jí, podobně jako jiným druhům koření, dařit i v truhlíku na slunném balkoně. Už teď si ji můžete vysít a předpěstovat na …