houba: Tu mám ze semínka a objednávala jsem Albízii,tak doufám,že mi neposlali něco jiného:e
YOS: Souhlasí, podobají se sobě jak vejce vejci, jen květy jsou úplně jiné. Rodově ani čeledí  k sobě nepatří. Tady je fotografie Albízie z holandského zábavného parku Efteling.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Albízie - květy (Albizzia)
Albízie - květy (Albizzia)
Rigil: A jestli je to Albizzia julibrissin, tak ji můžete bez obav vysadit na zahradu, záleží na tom, jaký máte kultivar, jestliže to je "Rosea" nebo "EH. Wilson", snesou mrazy až -26 stupňů a nebo to je raritní kultivar "Bratislava", ta snese údajně mrazy, až -28 stupňů.

Vašek
jituška: YOS,chtěla jsem si objednat albízii,ale neměla jsem tu odvahu,aby mě venku přezimovala.Máte s ní nějakou zkušenost,je to překrásný strom či keř a byla by to úžasná solitéra uprostřed zahrady v malém ostrůvku.
YOS: Jituško, zkušenosti nemám. V Holandsku je o 5°C tepleji než u nás a s Albizii jsem se setkala jen 1x a to v zábavném parku, kde se zřejmě ze začátku o ni hodně starali. Uvádí se jen jako kbelíková. Prý existují odrůdy, které jsou otužilejší. Podrobně o tom píše tady pan Vašek (Rigil) v příspěvku před Vámi.
Můžete však experimentovat. Za pokus by to stálo, pokud cena není moc vysoká a máte pro ni  teplé a chráněné místečko s vápenitou půdou.  Vykvete jen za teplého léta a lusky asi nikdy neuvidíte. Planeta se stále otepluje, takže možná budete mít na Vaší zahradě strom s exotickými květy .

Eva N E: Dobry den.Jestli mate Albizii nebo Jacarandu poznate podle semen.Rikate,ze ji mate ze semene.Jacaranda ma tvrdou plochou jakoby tobolku,v ktere je mnozstvi plochych semen jez vypadaji,jako by byly v celofanu.Albizie vytvari lusky a ma tmava tvrda semena.Obe jsou krasne,maji podobne listy,ale kvety naprosto odlisne.
cz
Albizzia julibrissin 'semena'
Albizzia julibrissin  'semena'
YOS: Evi, z Vaší fotografie jsem rozpoznala jeden neznámý strom z Málagy, který mám ve složce  'neurčené'. Fotku jsem pořídila začátkem září. Fotografii přikládám, jestli máte stejný názor.

cz
Albízie (Albizzia)
Albízie (Albizzia)
Eva N E: Mila YOS. Nevim presne,co je na obrazku. Bohuzel, Albizii na fotce nemam,a dosud nema listy,abych to porovnala. Ale v kazdem pripade, Albizzia neni Kapinice. Kapinice je Acacia,nebo take Mimoza. Podle barvy toho lusku bych rekla,ze je to ta Kapinice. Ta ma tmave lusky. Albizzia, alespon tady, ma lusky svetle bezove. Jinak listy maji podobne,rekla bych, ze Albizzia ma listy jemnejsi ,nez jake jsou na obrazku. Ja bych typovala na Kapinici.
Další informace v článcích o rostlinách
Albizia lebbeck - albízie Albizia lebbeck - albízie
Pokud hledáme do své zahrady opravdu neobyčejně vyhlížející ozdobný strom, pak nás určitě na první pohled ohromí albízie. Albízie lebbeck pravděpodobně pochází z jižní Asie, především tropických oblastí Indie, Barmy, Malajsie, Filipín, ale vyskytuje se …
Osiva-semena.cz | 06.10. 2011