sh5984vh45: Moc prosím o radu, koupila jsem si dvě hlízy srdcovky , jednu růžovou , druhou bílou.Ale protože venku bylo moc zamrzlo , zasadila jsem hlízy do větších květináčů. Nechala jsem je schované , teď z nich vylezly dlouhé vytáhlé stonky s lístky a já bych to potřebovala přesadit ven. Můžu to ostříhat a zasadit . Vyrazí znovu? Prosím o radu. Slávka  z Červeného Kostelce
YOS: Vaše hlízy stály moc v teple. Proto předčasně vylezly vytáhlé stonky. Já bych je určitě nestříhala, protože hlíza vyraší jen 1x za rok. Zasaďte je do zahrádky někde do polostínu nebo do stínu, přitlačte a zalejte. Stín neznamená do tmy, znamená, že nemá ráda přímé slunce, které půdu rychle vysuší. Tato květina má ráda vlhkou a výživnou půdu. Srdcovky pohnojte Vámi přítupným hnojivem (cereritem, kravskými granulemi, kompostem...) a ona zesílí. Dejte vědět, zda pěkně vykvetla, nebo ještě lépe pošlete foto. Jsou to moc krásné květy.

Všechno jde tak, jak má jít.
bresticova: Ja tiež radím, srdcovky nestrihať. Možno tento rok budú máličko kvitnúť (snáď vôbec), ale určite na budúci rok pekne potešia. Ja svoje ružové srdcovky denne sledujem, lebo vlani na jeseň som ich presádzala z jednej záhrady do druhej - z ťažšej , ílovitej pôdy do piesčitej, tak som zvedavá, ako zareagujú. Zatiaľ sú malé, ale majú pekné lístky.
YOS: bresticova , jsem zvědavá, kde se jim bude dařit lépe zda v té těžké, jílovité nebo teď v písčité. Můžete mě informovat? Děkuji. Podle mne písčitá půda nebude asi moc výživná a ani dostatečně vlhká. Možná by bylo dobře přihodit kompost a hrst rašeliny. Nevím jak moc je Vaše půda písčitá. Jakmile se půda v ruce rychle rozpadá je velice propustná, neudrží vodu.

Všechno jde tak, jak má jít.