Eva N E: Pro milovníky přírody prikladam obrazky rostlin,co rostou na loukách.Vsimla jsem si,ze je mezi vama spousta opravdovych znalcu.Takze budu vdecna,kdyz mi pomuzete urcit,co je co. Nektere rostliny jsem poznala,jine ne.Takze se snazte wink Toto je jen prvni varka smile.
cz
Bažanka roční (Mercurialis annua)
Bažanka roční (Mercurialis annua)
cz
Bodlák tenkokvětý (Cerduus tenuiflorus)
cz
Mléč zelinný (Sonchus oleraceus)
Mléč zelinný (Sonchus oleraceus)
cz
Pilát zvlněný (Anchusa undulata)
Pilát zvlněný (Anchusa undulata)
cz
Pryšec lesklý (Euphorbia lucida)
Pryšec lesklý (Euphorbia lucida)
cz
Rukevník východní (Bunias orientalis)
Rukevník východní (Bunias orientalis)
cz
Silenka dvoudoma (Silene dioica)
Silenka dvoudoma (Silene dioica)
cz
Štavel (Oxalis pes caprae)
Štavel (Oxalis  pes  caprae)
cz
Zemědým (Fumaria)
Zemědým (Fumaria)
YOS: Evi můžete doplnit.
Obr.  2. Sinapis - Hořčice   (řekla bych hořčice bílá, ale nevím jaké má plody)
Obr. 5. Fumaria - Zemědým (zase jen typuji  zemědým lékařský).
Obr. 7.  Oxalis- Šťavel.
Obr. 9. Silene- Silenka (nevím která, nejvíce se podobá Silene dioica)
Obr. č. 10. - Sonchus - Mléč (přesný druh si netroufám, protože u Vás mohou být úplně jiné druhy).
Editoval YOS (05.04. 2011 23:15:37)

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Dekuji YOS a janko,je videt,ze se vyznate.
YOS,s tou salveji si vubec nejsem jista,jen me napadlo,ze je ji to podobne.
S tim focenim se polepsim.Ale ten bodlák mam i cely.Podivam se po nem.Jinak opravdu je to vse z louky a ovocné zahrady. Ted pres vikend se podivam,jestli ta rostlina c. 4 jeste neodkvetla.
Prikladam dalsi rostliny.
cz
bodlak
bodlak
cz
Bodlák (Carduus)
Bodlák (Carduus)
cz
Bodlák (Carduus)
Bodlák (Carduus)
cz
Bodlak (Carduus)
Bodlak (Carduus)
cz
cz
Hyacinthus
Hyacinthus
cz
Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata)
Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata)
cz
Kostival hlíznatý (Symphytum tuberosum)
Kostival hlíznatý (Symphytum tuberosum)
cz
Ohnice polni (Raphanus raphanistrum)
Ohnice polni (Raphanus raphanistrum)
cz
Ohnice polní - deail (Raphanus raphanistrum)
Ohnice polní - deail (Raphanus raphanistrum)
cz
Rmen barvířský (Anthemis tinctoria)
Rmen barvířský (Anthemis tinctoria)
Eva N E: Tyto rostliny jsem fotila v horach,v nadmorske vysce kolem 1000m.V přímořské oblasti je kvetena mozna rozdilna.Tam jsem na louce nefotila A jeste vys by byly rostliny take asi jinaci. Jsou mista,kde zustava snih cely rok.. Z primorske oblasti jsou snímky stromů, keřu a sukulentů. Ty jsem sem asi jeste nedala. V oblasti,z ktere jsou snímky lučních květin, v zime pada snih. Prsi tak do poloviny dubna,nekdy je prehanka i v kvetnu,ale potom az do rijna ci listopadu nespadne ani kapka. Takze vse rychle vyroste,odkvete a uschne.V cervenci uz jsou strane suche,zelene jsou jen stromy a kere , a pole a zahrady,ktere se zavlazuji.
Eva N E: Tak v prvni varce nam jeste chybi ta šalvěj co asi neni salvej,jeste za ni zajdu a cuchnu si,jestli voni wink Jinak si myslim,ze to druhe by mohla byt Ajuga, ale ne orientalis,protoze ta ma květy modré, kdezto tahle svetle zlute s modrou  skvrnou. Take se podivam na ty bodláky, treba uz nektery kvete.
A jeste neco noveho.
cz
Pryšec (Euphorbia)
Pryšec (Euphorbia)
cz
Pryšec - rostlina jen do 10cm vyška (Euphorbia)
Pryšec - rostlina jen do 10cm vyška (Euphorbia)
cz
Rozrazil (Veronica syriaca)
Rozrazil (Veronica syriaca)
Eva N E: Tu červenou sasanku najdete na OSTATNI - BŘEZEN 2011- CO TED PRÁVĚ KVETE - str.3 + 5.A děkuji za informaci,kde hledat.
Marvella: Dobrý den Evo, tak jsem hledala, zda se dá u nás koupit ta červená sasanka, kterou máte tak krásně vyfocenou. Byla jsem úspěšná, roste prý z cibulek, ale není mrazuodolná, škoda. Ale díky moc za všechny fotky, také mě nenapadlo, že v Libanonu rostou takové "obyčejné" kytky jako u nás.
Eva N E: Pridavam dalsi luční květy. Na prani janko39 jeste jednu  Ajuga, tentokrat v detailu. Neni to tedy Ajuga východní, ta ma modré květy.
cz
Árón palestinský (Arum palaestinum)
Árón palestinský (Arum palaestinum)
cz
Biscutella didyma (Biscutella didyma)
Biscutella didyma (Biscutella didyma)
cz
Chejr (Cheiranthus)
Chejr (Cheiranthus)
cz
Lathyrus blepharicarpos
Lathyrus blepharicarpos
cz
Rozrazil bílý (Veronica cymbalaria)
Rozrazil bílý (Veronica  cymbalaria)
cz
Silenka načervenalá (Silene rubella)
Silenka načervenalá (Silene rubella)
cz
Vikev narbonská (Vicia narbonensis)
Vikev narbonská (Vicia narbonensis)
cz
Vikev zvrhlá (Vicia hybrida)
Vikev zvrhlá (Vicia hybrida)
Eva N E: Dobry vecer.Dnes jsem poridila zase nekolik snimku lucnich kvetin do me mapy,teprve zacinam,takze beru skoro vse.Ale jelikoz je tady spousta rostlin,ktere rostou i v CR,myslim,ze je znate a nema cenu je sem davat.Cenu to ma asi jen pro mne,ze nemam tolik prace s jejich hledanim,kdyz mi pomuzete big_smile Jenze stejne nevim ,co u nas najare kvete,jen ty nejbeznejsi kvety.Takze sem dnes dam jen ty,ktere si myslim,ze nejsou u nas tak bezne.No,treba jsou.......
Jeste pro YOS.Cetla jsem,ze tato kozí brada se ji. Čerstvé listy a lodyhy se najare uzivaji jako spenat,v rijnu se vyryji koreny a bud se nakraji na kolecka do salatu,nebo uvari jako cerny koren.
Editoval Eva N E (12.04. 2011 19:42:51)
cz
Kozí brada porolistá (Tragopogon porrifolius)
cz
cz
Serapias orientalis Okrotice východní
Serapias orientalis   Okrotice východní
YOS: Evi, úplně jste mne dostala.  Fotografie Serapias orientalis- Okrotice východní je nááádherná. Je dělaná stejným fotoaparátem? Ajuga ... není to Ajuga pyramidalis, u nás ohrožená a je zákonem chráněná. Dracunculus vulgare, asi nesouhlasí. Tento drakunkula má okraje toulce vlnité. Podívejte se na Arum palestinum (synonym Palestine arum). 4. fotografie  se žlutými květy. Jestli květy hodně voní, tak by to mohl být Chejr vonný - Erysimum cheiri. Ty bobotvorné se dají určovat podle detailů a na fotce jich moc není vidět. Moc děkuji za informaci o kozí bradě. Vím, že se jí říká i ovesný kořen, protože se kdysi používal jako kořenová zelenina a zřejmě je výživný jako oves, nebo tak chutná.  wink Viděla jsem ho růst na Božicku u Znojma. Mohla bych kořen ochutnat, prý je moc dobrý. Patří mezi vzácné, tak ho necháme raději růst. Nejvýživnější kořen co znám je jednoletý kořen pupálky dvouleté. 1/2 kg kořene vydá za 100kg hovězího masa. Stačí? lol

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Ten Serapias se mi opravdu povedl,to rikam se vsi skromnosti wink Tenhle ma ten spodek kvetu svetly,jeste mam tmavy,ale ten teprve zacal rozkvetat,tak mozna,ze potom take zesvetla.Nevim.Je fakt,ze cela rostlina byla celkove robustnejsi.Opravdu nevim.Byla tam jen jedna,zatimco techto tam bylo spousta.Jinak fotim porad stejnym fotoaparatem.Nekdy to vyjde,jindy ne.Mozna je to i tim,ze v teto zahrade kde fotim,je foceni zakazane.Usmlouvala jsem to s hlidacem,ze mohu fotit,jen kdyz me  nikdo nevidi.Tak pospicham,protoze se tam porad nekdo coura sad A podle toho to nekdy vypada.A u nas v horach take pospicham,protoze tam na me zase koukaji,jako ze mam o kolecko vic,kdyz fotim kytky a plevel.Ale to si tady asi mysli vsichni.Kolikrat v Bey neco fotim a prijdou kolemjdouci,stoupnou si a chteji take vyfotit.Za to Arum se omlouvam.Uz jsem na to sama prisla,ale jeste neopravila.Ta Ajuga pyramidalis to take nebude.Ta ma modré květy,ta moje žluté a trochu modré.Co se tyce pupalky,at je jaka je,ja si dam radsi to hovezi lol
Eva N E: Pridavam zase par snimku.Tato červená květina ted nahradila na loukach tu červenou sasanku.Ma uplne stejnou barvu. Sasanky uz odvetly.Jinak jsou vsechny dalsi kvetiny v odstinech růžové, fialové, modré, žluté a bílé.Tyto 2 kvetiny jsou jedinymi zastupci cervene.Ale nevim,jak se jmenuje.Neznam ani to dalsi.Budu rada,kdyz mi nekdo poradi.Diky.
cz
Cruciata articulata , Svízelka přesličková
Cruciata articulata ,  Svízelka přesličková
cz
Pryskyřník asijský (Ranunculus asiaticus)
Pryskyřník asijský (Ranunculus asiaticus)
cz
Pryskyřník asijský - foto po západu slunce (Ranunculus asiaticus)
Pryskyřník asijský - foto po západu slunce (Ranunculus asiaticus)