Eva N E: Myslim,ze to ten mak nebude.Mam jedno foto ve vetsim rozliseni,kde jsou i poupata.Ale ty vypadaji uplne jinak nez tradicni makové poupě.Ani stred toho kvetu nevypada,ze by z neho byla makovička.Delaji vsechny maky makovice?Budu to sledovat a reknu vam,jestli se udelala makovice nebo ne.Ale i ty okvetni platky vypadaji jinak.Vsechny maky,ktere jsem dosud videla,maji jemnounke,slabounke okvetni platky.Toto je dost tuhe.Nevim,ale dekuji za odpoved.
Udelala jsem vysek z te druhe foto.Co rikate pani Farova,je to mak?
Editoval Eva N E (20.04. 2011 09:49:57)
cz
Čilimka vlnatá (Calicotome villosa)
Čilimka vlnatá (Calicotome villosa)
cz
Eremostachys laciniata (Eremostachys laciniata)
Eremostachys laciniata (Eremostachys laciniata)
cz
Modřenec chocholatý (Muscari comosum)
Modřenec chocholatý (Muscari comosum)
cz
Orchis anatolica
Orchis anatolica
cz
Pryskyřník asijský (Ranunculus asiaticus)
Pryskyřník asijský (Ranunculus asiaticus)
YOS: Marie, taky jsem nejprve myslela na mák.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS:

Eva N E napsal(a):

Pridavam zase par snimku.Tato červená květina ted nahradila na loukach tu červenou sasanku.Ma uplne stejnou barvu. Sasanky uz odvetly.Jinak jsou vsechny dalsi kvetiny v odstinech růžové, fialové, modré, žluté a bílé.Tyto 2 kvetiny jsou jedinymi zastupci cervene.Ale nevim,jak se jmenuje.Neznam ani to dalsi.Budu rada,kdyz mi nekdo poradi.Diky.

Evi 1. a 2. obrázek je Asphodelus ramosus, Kopíčko větevnaté. Její hlízy, když se uvaří, jsou jedlé.
Ta poslední je Cruciata articulata, Svízelka přesličková.

YOS:

Eva N E napsal(a):

Myslim,ze to ten mak nebude.Mam jedno foto ve vetsim rozliseni,kde jsou i poupata.Ale ty vypadaji uplne jinak nez tradicni makove poupe.Ani stred toho kvetu nevypada,ze by z neho byla makovicka.Delaji vsechny maky makovice?Budu to sledovat a reknu vam,jestli se udelala makovice nebo ne.Ale i ty okvetni platky vypadaji jinak.Vsechny maky,ktere jsem dosud videla,maji jemnounke,slabounke okvetni platky.Toto je dost tuhe.Nevim,ale dekuji za odpoved.
Udelala jsem vysek z te druhe foto.Co rikate pani Farova,je to mak?

Evi, můžete doplnit .... ten první kvítek je Muscari comosum - Modřenec chocholatý, u nás okrasná cibulovina, vzácně zplaněná, chráněná. 3. fotografie je Eremostachys laciniata-český název nenašla - čeleď lamiaceae - sem patří různé kopřivy, šalvěj, oregáno atd.  Keř se žlutými květy  Genista monspessulana- Kručinka. Druhové monspessulana není 100% a česky jsem také nenašla.  Nám to musí stačit, ne? smile

Eva N E: YOS,dekuji.Ja uz jsem neco nasla.Na tom Modrenci se shodneme.Ale tu Krucinku jsem nasla take,ale pod jinym jmenem.Ja nasla Calicotome villosa, Ostnatý Broom,tomu Vasemu rikaji Francouzsky Broom.Vypada to uplne stejne,rozdil je podle mne jen v tom,ze jeden druh ma trny a druhy ne.Ten muj je ma, Kručinka asi ne.Tu robustni rostlinu jsem nikde nenasla,i kdyz jsem zadala lat. jmeno.Kde jste to nasla?Na internetu asi ne.Dnes pridavam 4 dalsi rostliny. Brambořík zname,toho jsou misty plne lesy.Videla jsem to z dalnice,kde se neda zastavit.Ale ty plochy byly spis ruzove.To modre vypada podobne jako Rozrazil,podle listu.Bile je druh Hyacintu.A jeden bodlak na zaver.
Editoval Eva N E (22.04. 2011 19:18:14)
cz
Bellevalia romana
Bellevalia romana
cz
Brambořík perský (Cyclamen persicum)
Brambořík perský (Cyclamen persicum)
cz
Drchnička rolní Azurea (Anagallis arvensis)
Drchnička rolní Azurea (Anagallis arvensis)
cz
Chrpa (Centaurea iberica)
Chrpa (Centaurea iberica)
Eva N E: Máte pravdu,YOS,omlouvám se,že jsem to nedoplnila.Některé rostliny ,co jsem dala dřív, už mám pojmenované,ale sem jsem se nedívala a nedoplnila.Budu se snažit polepšit smile Díky za upozornění.
Eva N E:

Eva N E napsal(a):

Pridavam dalsi luční květy. Na prani janko39 jeste jednu  Ajuga, tentokrat v detailu. Neni to tedy Ajuga východní, ta ma modré květy.

Tak to ta Ajuga východní je.Viděla jsem různé obrázky a na jednom má skoro stejnou barvu. Tak se omlouvám.
Doplnila jsem i nějaké další názvy,které jsem po najití zapomněla  doplnit.Jestli ještě něco chybí,prosím připomenˇte,doplním,jestli už to vím.Díky.Eva
Je to ke dni 5.4.2011

Editoval Eva N E (28.02. 2012 13:58:30)
Eva N E: YOS,opět správně smile Ano,je to ono.Přendám ho tedy do lučních květin ze zahraničí.Já jsem na tuto rostlinu ještě nikde nenarazila. Mám ještě jednu příbuznou,české jméno asi nemá. Možná bych mohla ty starší obrázky přendat a přidat k nim nějaký popis. Co říkáte? Díky YOS.