cebra: Dobrý den ted momentálně upravujeme celou zahradua chtěli by jsme do ni zakombinovat i stromkovou růži  tak mi  jestli mate nekdo naky skusenosti pripadne kde se da pripadne koupit nejaka pekna? Dekuji ;) :)
Vladimira: Dobrý den,
mám nejlepší zkušenost se stromkovými růžemi od Kordese. Naštěstí se už dají sehnat přímo v zahradních centrech v ČR. Před dvěma roky jsem si koupila stromkovou růži Aprikola a Sangerhäuser Jubiläumsrose. S oběma jsem velmi spokojená, kvetou celé léto. Záleží také na tom, jaký typ stromkové růže preferujete. Jsou různé výšky kmínků a hlavně se na kmínek štěpují různé typy růží od minirůžiček, přes mnohokvěté až po čajohybridy. Vrcholkem jsou pak kaskádové růže s vysokým kmínkem (140 až 150 cm). Na něj se štěpují růže s delšími výhony (pnoucí, sadové nebo půdopokryvné) a ty pak zajistí deštníkový tvar korunky (kaskádu květů). Zkusila bych zahradní centrum Chládek, pokud jste z Prahy. V.
Rosa sp - Růže Aprikola

Rosa sp - Růže Aprikola

Další informace v článcích o rostlinách
Stromkové růže Stromkové růže - správná péče o růže v nádobách
Stromkové růže jsou ceněné dekorativní rostliny, od kterých můžete očekávat bohaté kvetení. Předpokladem proto je správné stanoviště …
Stromkové růže (PPH) Stromkové růže
Růže jsou naším trvalým společníkem, žádná módní vlna je nevytlačila. Stromkové růže mají v zahradě výsostné postavení. Vznikají naočkováním různých růží od čajohybridů přes mnohokvěté po pnoucí na kmínek. Skýtají tedy výběr barev, tvarů …
Stromkové růže Stromkové růže
Pro stromkové růže se vždy místo najde Stromkové růže jsou ve srovnání s keřovými nenáročné na místo. Hodí se proto i do malých předzahrádek a při vysazení do nádob jsou vítanou ozdobou balkonů a teras …