olincino: Na spodní straně dendrobia se objevily světlé skvrny s malinkými oranžovými tečkami (0,3mm), které jdou setřít prstem, po setření nechají na prstu oranžovou šmouhu. Prosím poradí mi někdo o co se jedná a jak se toho zbavit?
Editoval olincino (12.04. 2011 17:59:30)
cz
Dendrobium - skvrny na listech
Dendrobium - skvrny na listech
YOS: Vypadá to na svilušky. Rostlině je moc teplo a trpí suchem. Svilušky jsou vlastně malililinkatí pavoučci a tkají na spodní straně listů lepkavou pavučinku. Jen listy otřete navlhčenou vatou nebo hadříkem a pokuste se změnit stanoviště. Listy rosit !

Všechno jde tak, jak má jít.
Vendakv: Může někdo poradit,mám podobný problém. Ze spodu na listech se objevily černé jakoby hroudečky (není to puklice, tu znám) a listy začínají jakoby prosvítat. Nenašla jsem žádného živočicha, teda pokud ten živočich není ta hroudečka !?
Jinak je rostlina pořád pěkná, pořád nasazuje na nové listy a má jinak pěknou barvu,až na ty zasažené listy. Momentálně nekvete .hmm
Editoval Vendakv (16.11. 2012 14:15:00)
jacktenrek: Tak může jít o svilušky či jiný savý hmyz. Pokud máte suchý vzduch, což má sviluška ráda a  rozmnožuje se dost rychle. Tak bud pořádně omýt mýdlovou vodou, dát do karantény: do sáčku kde bude dost vlhko ( porosí se a uzavře ) a pokud ani toto nezabere, tak použít přímo prostředek akaricidní a to třeba: Talstar Grower-shop.eu Nissorun E-agro.cz Vertimec Agromanualshop.cz Postřik je dobré opakovat alespoň dvakrát smile
Editoval jacktenrek (12.04. 2013 11:29:48)
Další informace v článcích o rostlinách
Dendrobium nobile - stromobytec vznešený (READERS DIGEST VÝBĚR) Dendrobium nobile - stromobytec vznešený
Poloopadavá epifytní orchidej s pahlízami připomínajícími stonek a rovnými listy, které jsou na špičce jakoby prostřižené. Vonné květy vykvétají obvykle po dvou a jsou bílé s růžovým či nafialovělým nádechem a hnědě skvrnitým světležlutým pyskem. Choulostivý …
Dendrobium nobile (orchidej) Dendrobium
Rod Dendrobium je mezi pěstiteli orchidejí stále oblíbený. Je široce rozšířen, od Indie a Srí Lanky přes jihovýchodní Asii po jižní Čínu, Novou Guineu, Austrálii a ostrovy v Tichomoří. Jde téměř výhradně o epifyty a litofyty, rostoucí sympodiálně. Rostliny …
Computer Press, a.s. | 08.01. 2008