Marvella: Tak mě oregáno zimu na zahradě nepřežilo, kupovala jsem nové, které už mám měsíc zasazené a krásně se za tu dobu rozrostlo. Marcela
jitula: Jednou jsme na zahrádce oregano už měli, krásně se rozrůstalo, právě až naopak moc. No a když jsme je vykopali a kousek trsu oddělali a pak zase nasadili, chtěli jsme je totiž na jiném místě, tak právě už zašlo. A myslím ani moc zálivky, spíše sucho.
wiloow: Já mám tedy jen mátu a meduňku,a jsou krásné(tedy meduňka je pěkně rostlá,máta ji dohání smile ),jinak jsem zasadila do květináčku a mám na okně -petrželku,tymián,bazalku,majoránku a rozmarýn-ty poslední zatím ani nevyrašily,tak nevím) ale nevím jestli se hodí také ven,nebo je nechat až povyrostou tak jak jsou v květináči na bylinky hmm
YOS: Všechny jmenované bylinky můžete dát už ven. Petržel, majoránka a bazalka jsou jednoleté. Otrhat, sníst a hotovo. Majoránku a bazalku zaštipujte, aby Vám zkošatěla. Rozmarýna je sice trvalka, ale není otužilá, na zimu přenést do chladna. Tymián je také trvalka, ale většina druhů v zimě zmrzne.

Všechno jde tak, jak má jít.
jitula: Rozmarýnku je dobré taky pravidelně zaštipovat a používat do jídel. Je pak košatější. Vždycky přes léto ji zasadíme přímo do záhonku, tam se krásně rozroste a potom zase zpět do květináče a na studenou chodbu.