Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den,
ráda bych vás poprosila o pomoc při určení druhů dvou keřů. Nedaří se mi je nalézt v lexikonu rostlin, tak se obracím na vás jako na odborníky, jimž možná bude stačit jeden pohled na fotografie. V příloze zasílám fotky. Domnívám se, že jeden by mohla být kalina. Druhý keř s drobnými růžovými květy a drobnými lístky je popínavý cca 3 m vysoký. JK
Dotaz zaslaný mailem na garten.cz
cz
Neznámý keř 1
Neznámý keř 1
cz
Neznámý keř 2 - kalina kulovitá
Neznámý keř 2 - kalina kulovitá
Gabriela: Dobrý večer,také bych potřebovala pomoct s jedním keřem. Prosím, nevíte někdo o jaký keř se jedná? Mám ho asi tři roky, ale za tu dobu vůbec nepoporostl. Ale každý rok takhle krásně vykvete.Děkuji.
cz
Neznámý keř - azalka
Neznámý keř - azalka
cz
Neznámý keř - azalka
Neznámý keř - azalka
bala: Azalky mají, stejně jako rododendrony, rády toulavý stín, tedy, daří se jim velmi dobře pod stromy, kde se sem tam objeví sluníčko, kde nejsou vystaveny sluníčku, nesnáší úpal.....a možná taky, jsou vděčné za každoroční přidání rašeliny, mají mělké kořeny, proto je dobré odhrnout jemně povrch zeminy a přidat rašelinu....já je mám dopoledne ve stínu a svítí na ně jen odpolední slunce, ale celkem dobře se jim daří.....
Ascam: Je to azalka zcela jistě. Mám jich několik. Malý přírůstek nemusí být daný špatným umístěním - pokud takhle pěkně kvete, tak se jí na místě líbí. Je to spíš tím, že některé azalky jsou i zakrslé a i ty velké přirůstají velmi pomalu. Výhodou je, že se dají dobře tvarovat - jen kvetou na dvouletých a starších výhonech, takže když jí nějak ošmikáte, pokvete až za rok. Přiložím fotku padesátiletého keře, který stříháme podél cestičky - keř, list a květ.
cz
azalka - keř
azalka - keř
cz
Azalka - list (Azalea)
Azalka - list (Azalea)