jitula: Lýkovec na obrázku se mi moc líbí. Můžete mi někdo napsat jak se pěstuje a jestli je to trvalka nebo spíše keř? Jaké podmínky potřebuje, jestli je náročný?
Jan Kolman: Lýkovec je mensi ker do 1 m. Roste nejlepe v polostínu, ale snasi i plne slunce, ma-li dostatek vlahy-nesnasi presychani. Je-li pohromade vice rostlin, prinasi jasne červené bobule, ktere mohou zlakat deti ke konzumaci. Cela rostlina je prudce jedovatá, proto pozor ! Osamocena rostlina plody nemiva.

Mnozi se semeny, ale je treba sbirat plody v dobe, kdy zacinaji cervenat.Semena z plne dozralych plodu klici az treti rok.
Lýkovec obecný má několik variet, např.s bílými květy a žlutými plody.Rostliny vypěstované ze semen bíle kvetoucích rostlin si bílou barvu uchovávají
Editoval wochozsky (28.04. 2011 17:42:29)
cz
Lýkovec jedovatý (Daphne mezereum)
Lýkovec jedovatý (Daphne mezereum)
Marvella: Dobrý večer Jitulo, lýkovce mám na zahradě 2. Jsou na celodenním slunci - úpalu, zalévám je velmi málo a teď jsou vysoké cca 80 cm. Bobule má opravdu červené, množit jsem je nikdy nezkoušela. Marcela
Další informace v článcích o rostlinách
Daphne bholua 'Jacqueline Postill' - lýkovec bhutanský (READERS DIGEST VÝBĚR) Daphne bholua 'Jacqueline Postill' - lýkovec bhutanský
Vzpřímeně rostoucí stálezelený nebo částečně opadavý keř s úzkými kožovitými listy. Husté hrozny sladce vonných, malých růžových květů vykvétají z fialově červených poupat v druhé polovině zimy. Není plně mrazuvzdorný …
Daphne mezereum 'RUBRA' - lýkovec jedovatý Daphne mezereum 'RUBRA' - lýkovec jedovatý
Jedním z prvních poslů jara je lýkovec. Ještě než vykvetou první ranné stromy, můžete v naší přírodě, na krajích lesů a podél cestiček nalézt nízký keř s nápadně růžovými květy. Jmenuje se lýkovec a jeho domovinou je Evropa …
Daphne odora 'Aureomarginata' - lýkovec libovonný (READERS DIGEST VÝBĚR) Daphne odora 'Aureomarginata' - lýkovec libovonný
Tato odrůda stálezeleného keře s listy panašovanými drobnou krémovou linkou na okraji je otužilejší než původní druh. Vonné malé růžově fialové květy jsou uspořádány do hustých svazečků. Chladuvzdorný …
Daphne mezereum - lýkovec jedovatý Daphne mezereum - lýkovec jedovatý
Čeleď: vrabečnicovité (Thymelaeaceae) | Je to menší keř, 30 - 150 cm vysoký, s větvemi většinou dosti řídkými, pevnými a houževnatými, jež jsou v mládí plstnaté a později olysávají. Listy jsou střídavé, na konci větví nahloučené, podlouhlé až tupě …
Michal Sochor | 12.12. 2007
Daphne mezereum - lýkovec obecný Daphne mezereum - lýkovec obecný
Když se zima přehoupne z ledna do února, zdá se nadále, že její moc je silná a neoblomná. Ale dny se pomalu prodlužují a návrat očekávaného jara se stále blíží. Ačkoliv sníh a nízké teploty tomu ještě příliš nenapovídají, nejranější rostliny se již …
Daphne - lýkovec (PROVOBIS) Daphne - lýkovec
Opadavý nebo stálezelený keř, jehož hlavní ozdobou jsou vonné květy. Rod má asi 50 druhů od skalkových keříků až po vzrůstné opadavé i stále zelené dřeviny …
PRO VOBIS, s.r.o. | 21.03. 2013