Jan Kolman: Zkuste je vyset do propustné ( raději propařené zeminy ), kterou udržujte stále jen mírně vlhkou a v teple, asi jako semena palem, nebo yukky. Bude asi trvat delší dobu, než vyklíčí, proto to chce trpělivost.
  Propaření zeminy ( stačí 30´´ v mikrovlnce ) zdůrazňuji proto, aby klíčící rostliny nebyly napadeny háďátky, nebo jinými škůdci. Mně tak jednou háďátka zničila výsev palmy Chamaerops humilis.
Claudia:

facebook napsal(a):

Zamazal Luděk Dovezl jsem semínka z Madeiry,nasel do kaktusového substrátu, všechny vyklíčily a ted mám asi 30 nádherných rostlinek, přezimovaly ve vytápěném skleníku a rostou jako DRACI!!!!!!

Tak to je pozitivní informace, díky smile a držím palce ať rostou jako DRACI i nadále wink
(ještě chci zkusit také kanárskou borovici ze semen, ale to už je zase jiné téma na tomhle fóru smile )

Jan Kolman:

Claudia napsal(a):

facebook napsal(a):

Zamazal Luděk Dovezl jsem semínka z Madeiry,nasel do kaktusového substrátu, všechny vyklíčily a ted mám asi 30 nádherných rostlinek, přezimovaly ve vytápěném skleníku a rostou jako DRACI!!!!!!

Tak to je pozitivní informace, díky :) a držím palce ať rostou jako DRACI i nadále ;)
(ještě chci zkusit také kanárskou borovici ze semen, ale to už je zase jiné téma na tomhle fóru :) )

Vypěstovat semenáčky kanárské borovice, Pinus canariensis nebude až takový problém, ale co pak s nimi ?
V středoevropských podmínkách venku nevydrží, dokonce ani v Anglii, kde bez problémů rostou mediterránní keře, jako např.cisty (Cistus ).
Zkusit to samozřejmě můžete, ale pak se bude trápit ve skleníku, nebo v zimní zahradě.

Claudia: Pěstování dračího stromu ze semínek zatím nijak nepokročilo, ale syn má tento nový malý dračí stromeček, přivezený z Kanárských ostrovů.
Prosím o radu. Co rostlince dopřát, aby se bez problémů přizpůsobila životu v paneláku? Zejména mi jde o zálivku.
Děkuji.
Editoval Claudia (26.03. 2012 15:18:36)
cz
Dračí strom (Dracaena draco)
Claudia:

Josef napsal(a):

V prvé řadě jak vidím přesadit do vhodnějšího substrátu / propustnější s pískem jako na kaktusy a sukulenty/ a hlavně co nejvíce světla a zálivka spíše méně jako u sukulentů, ale to záleží také na umístění. Hlavně nepřelévat !!
J.Bučko

Děkuji za radu. Substrát už je připravený (prošel mikrovlnkou) a stromek půjde "do nového" smile

Claudia: Dracaena draco - pěstování

Hezký den všem :)
Náš Dračí strom už značně povyrostl, ale v poslední době se na něm vytváří skvrny, o kterých jsem si zpočátku myslela, že se jedná jen o zaschnutí. Bohužel, už to tak nevypadá.
Prosím, měl by někdo radu, co to je a co proti tomu dělat?
Děkuji :)
Editoval Claudia (07.10. 2013 13:50:15)
cz
cz
Jan Kolman: Podle snímku je závada pravděpodobněv nevhodné zemině a způsobu zálivky. V každém případě bych ji neprodleně přesadil, jak píše p. Josef.Domnívám se, že dracéna, vzhledem k tomu, že jde o subtropickou rostlinu, by měla být zasazena do propustné zeminy a zálivka by měla být přiměřená, tedy spíše méně častá. Vyžaduje světlé stanoviště, ale nemusí být celý den na slunci. Přezimovatpři omezené zálivce, na světlém stanovišti a teplota by neměla klesnout pod 12 - 15° C.
Rostlinu zkuste postříkat některým přípravkem proti houbovým chorobám ,např ORTIVOU, aspoň 3x, podle možnosti i víckrát, v intervalech 10 dnů. Dodržujte uvedené koncentrace. Z těch napadených listů skvrny samozřejmě už nezmizí, ale nové listy už by měly být zdravé ( za předpokladu, že upravíte režim podle shora uvedených rad).
YOS: Na listech je vidět, že rostlina byla přelévaná. Stačí jen nezalévat až do doby pořádného vyschnutí. Potom jen šetřit vodou.

Všechno jde tak, jak má jít.
Mišule: Prosím o radu s pěstováním rostliny dracaena draco viz fotky, rostlinu jsem pořídila zhruba před půl rokem, pěstuji v bytě na světlém místě, zalévám asi jednou za 14 dní, proliju ji seshora odstátou vodou, bohužel ji začínají usychat listy a jsou všechny sklopené, prosím o radu, zkušenosti jak ji zachránit, aby mi neodešla.
cz
Dracaena draco
Dracaena draco
cz
Dracaena draco
Dracaena draco
Jan Kolman: Mám dvě rady - jednu jednoduchou, spíše babskou : Vyndejte rostlinu z květináče, oklepejte zeminu od kořenů a kořeny dobře prohlédněte, jestli nehnijí. Shnilé odřízněte ostrým nožem až do zdravé části, nechte aspoň 2 hodiny zaschnout. Pak rostlinu zasaďte do velmi propustné, jen mírně vlhké zeminy a jen opravdu nepatrně zalévejte - ne, jak píšete, že "proléváte", nejdříve tak za 5 dní. Ta Vaše rostlina je už odrostlejší, tak trochu sucha vydrží.

Druhá rada je sice trochu komplikovanější, někomu bude možná k smíchu, ale jejím uplatněním nic nezkazíte - já podle tohoto způsobu zalévám "mořskou cibuli" - Drimia maritima, původem z řeckého ostrova Kefallonie.
Najděte si : www.accuweather.com - je to webová stránka, která Vám ukáže počasí kdekoliv na světě. Je sice v angličtině, ale pokud angličtinu ovládáte, nebude to pro Vás problém. Do vyhledávače nahoře napište Canary Islands = Kanárské ostrovy, na stránce níže Vám ukáže, jaké počasí je a bude v nejbližších dnech na Kanárských ostrovech. Podle toho buď zaléváte ( když na "Kanárech" prší ), nebo, bude-li stránka ukazovat slunečno, zalévat nebudete. Momentálně je tam několik dní jasno, teploty 17 - 22° C.
Pokud angličtinu neovládáte, nainstalujte si internetový prohlížeč "Google Chrome" - ten má schopnost cizojazyčné stránky téměř okamžitě, nebo na kliknutí přeložit. Je to sice překlad strojový, ale dostačující.
Editoval wochozsky (05.02. 2014 16:10:55)
Další informace v článcích o rostlinách
Dracaena draco - dračinec dračí Dracaena draco - dračinec dračí
Slunce pro dračinec Dračinec dračí (Dracaena draco) pochází z Kanárských a Kapverdských ostrovů. Ve své domovině dorůstají dračince ve statné exempláře, které jsou dokonce zmiňovány v průvodcích jako turistické atrakce …
Dracaena draco - dračinec Dracaena draco - dračinec
Sukulence: listová, stonková; pěstitelská náročnost: druh vhodný pro začátečníky; přezimování: poloteplé 10-15 °C Známý dračí strom z Kanárských ostrovů zná kde kdo. O příslušnosti druhu do komunity pravých světových sukulentů se dlouho pochybovalo …
Rebo Productions CZ | 19.12. 2009