Marvella: Oleandry jsou krásné. Už jsem je také vyndala ven na zahradu a jsou v plném květu, budu tedy doufat, že jim dnešní chladná noc neuškodí.
Marvella: Asi nemusíte oleandry Evo na zimu uklízet?! Nebo i u Vás je tak chladno, že musíte keře zazimovat? To je vždycky to nehorší. Je mi líto keře zakracovat a pak když to vynáším ven s velkými květináči, tak je to docela fuška. Máte asi hodně druhů, to já jich mám jenom 6 (3 druhy).
Eva N E: Tyto na fotkach jsou z Beyrutu.Z parku.Ja mam jen 3 druhy,na zahrádce v horách,ale ty jeste nekvetou,protoze letos je porad zima.Mam je venku v zahonu,vydrzi i mensi mrazy,tak do minus 7 st a snih na ne take pada.Mam tam i mračňák a pokojovou daturu.Tem nekdy pomrznou listy,ale zase obrazi.Datura nekdy zmrzne cela a pak obrazi od korenu. Je to ta bila s patrovymi kvety. Doma mi nic nedelala a chtela jsem ji vyhodit .Ale bylo mi to lito,tak jsem ji strcila do zahonu. S mracnakem to bylo totez.A venku se jim dari smile Ja takhle stehuji fikusy.
Marvella: Tak zkušenosti s mračňákem nemám. Ale durmany jsem přes zimu též dávala do domu, protože ani zasazené v zemi nepřežily. Jednou mě přenášení už omrzelo, tak jsem ho darovala. Jejich květy jsou ale tak úžasné a ta vůně, že už zase druhý rok uvažuje o jejich pořízení. A fíkusy, tak ty jenom letním a už se mi i podařilo je spálit na slunci.
Marie Fárová: Mračňák jsem nikdy nepěstovala, i když už loni jsem si chtěla červený a žlutý koupit. Líbí se mi moc. Durmany letos nějak špatně přežily zimu ve sklepě, teď jsou ve skleníku, ale obrazily jenom dva, další dva asi nepřežily.  Fíkusy mám na balkoně celé léto, slunce na ně nesvítí, jsou u severní stěny, ale daří se jim tam moc dobře.
cz
letněné fíkusy 2010
letněné fíkusy 2010
Eva N E: Ano,i tady rostou bezne v prirode.A tez ruzove a bile s jednoduchymi kvety,ktere nevoni.Oleandry maji spoustu semen,me se vysemenuji na zahone.Je to jedovaté,takze ani kozy a ovce to nejedi,tak se to hodne rozrusta.Ruzne barvy a rostliny s plnymi kvety jsou uz proslechtene.Myslim,ze nejvic voni plnokvětý růžový.
cz
Oleandr - otevřený semeník se semeny (Nerium oleander)
Oleandr - otevřený semeník se semeny (Nerium oleander)
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
didi:

Eva N E napsal(a):

Foto nekolika druhu oleandrů

Máte nádherné oleandry. Já mám růžový, ve 4 koflích a též je přetahuji s velkým úsilím do sklepa - ještě po schodech. Loni jsem dostala od kamarádky žlutý a bílý, jeden mi odešel a druhý zdá se letos pokvete.   Těším se na vaše další fotky, slyšela jsem, že jsou i oranžové oleandry, takový jsem ale ještě neviděla.

Další informace v článcích o rostlinách
Nerium oleander - oleandr obecný Nerium oleander - oleandr obecný
Toješťovité (Apocynaceae) Oblíbená dekorativní dřevina s úzkými listy a s různě barevnými květy, pěstovaná v četných kultivarech; plody jsou měchýřky. Všechny části oleandru jsou prudce jedovaté, účinnými látkami jsou srdeční glykosidy. Otravami, které …
Euromedia Group k.s. | 26.04. 2010
Nerium - oleandr Nerium - oleandr
Oleandr (Nerium) už dlouho patří mezi přenosnými rostlinami k nejoblíbenějším. Květy v klasických barvách – tedy v různých odstínech růžové – však dnes už z módy poněkud vycházejí. Jejich místo na žebříčku popularity zaujímají odrůdy kvetoucí pastelově …
Nerium - oleandr Nerium - oleandr
Pohled na rozkvetlé oleandrové keře vyvolává vzpomínky na dovolenou. Oleandr (Nerium) patří k nejoblíbenějším přenosným rostlinám, které se u nás pěstují. A jak o něj správně pečovat? …