Gabka: Dobrý den,
pěstujete někdo granátové jablko? Já si semínko koupila před 3 roky a už stromeček mám vysoky 15 cm, jen má uzký kmen-teda stonek, nevím vypadá zajímavě. Proto bych se chtěla zeptat někoho kdo má zkušenosti s pěstováním tohoto stomu, jesltli by mi nemohl sdělit vlastní zkušenosti? Kdy tak začne plodit, jestli vůbec někdy bude ty jablíčka mít a jak se nejlépe o něj starat. Poněvažď mi během roku nejméně 3x shodí listy sad
Děkuji
bala: Granátové jablko mám již asi 15 let, nepamatuji si kdy začalo rodit, ale péče o něj je minimální, občas zapomenu zalít, nic se nestane...na zimu ho přenesu do pokoje s tepl.okolo 15-18st. a zalévám v tuto dobu minimálně, na zimu shazuje listy...po zmrzlých ho vynesu ven, ze začátku jen do stínu a pomalu ho přivykám na přímé sluníčko, postavím ho ke skleníku, kde má teplo a zalévám ho častěji než v zimě...občas hnojím krystalonem... jablíčka má, ale nejsou tak velká jako v obchodech....
Gabka: Děkuji, takže ho už mohu dát ven? Po ty 3 roky co ho mám jsem ho nikdy nedala ven. Nejspiš proto, že jsem se bála, že by nemohlo přežít. JE samozřejmostí, že na zimu shodí listy, ale mě během roku shodí 3X sad a 3X obrazí...což se mi zdá divné. Snad venkovním prostředím se to zlepší smile
Další informace v článcích o rostlinách
Punica granatum 'Nana' - granátové jablko Punica granatum 'Nana' - granátové jablko
Výška: 50 cm Květ: červený, VI. - VIII., okrasné i jedlé plody. Zakrslá forma vhodná pro pěstování v květináčích nebo jako bonsai v misce …