jituška: Jitulo,to jsem na tom stejně,ikdyž si myslím,že jsem žádnou chybu neudělala, dvě trávy mě zcela vyhynuly. A z těch starých trsů,na které jsem byla pyšná obrůstají kousíčky,takové chudinky...
wiloow: Dobrý den,také to máme tak, jedna vůbec po ostříhání neobrazila, zežloutly nejprv všechny listy a pak po sestřihu nic a druhá sice kvete,ale přesně jak píše jituška takové chudinky...také nevím co jsme udělali špatně,možná to bylo zimou a hodně sněhem,nevímsad
facebook: Martin Medzanský netreba zabúdať že trávy bývajú napadnuté plesňou, hrdzami a pod, vela vody im škodí a zahnívajú odnožovacie uzly, a ak vyrastajú iba slabé výhonky všetko zle a choré treba dat preč a znova obsadiť len to zdravé, dusík by im mohol pomocť

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Jan Kolman: V březnu je předčasné znepokojovat se, že okrasné trávy neraší. Vždyť bylo a je stále poměrně chladno. Pokud jste je neseřízli už na podzim, seřízněte je nyní. Jak píše pan Medzanský, je třeba je prohlédnout, odstranit zahnívající zbytky, přihnojit  - ledkem, Cereritem nebo jiným hnojivem a zalít.

K brzy rašícím travám patří rody : Carex ( ostřice ), Calamagrostis ( třtina ), Deschampsia ( metlice ), Glyceria ( zblochan ), Helictotrichon ( ovsíř ), Leymus ( ječmenice ), Melica ( strdivka ), Sesleria ( pěchava ) a další.

Velmi pozdě raší rody : Arundo ( tresť ), Cortaderia ( kortaderie ), Miscanthus ( ozdobnice ), Pennisetum ( dochan ), Spartina a Spodiopogon.

Já sám seřezávám svoje trávy  Miscanthus, Spartina a Nardus stricta ( smilka tuhá, kterou upřednostňuji před nízkými kostřavami ) zásadně na podzim, protože mne nebavilo sbírat na jaře po celé zahradě uvolněné a větrem rozváté listy. Žádný škodlivý vliv podzimního seříznutí jsem neshledal.