jitula: Dobrý den, rádi bychom si pořídili Magnólii. Hledáme nějakou silně odolnou proti mrazu, s velkými sytě vínově tmavými květy. Můžete mi poradit nějakou odrůdu?

Pokud také máte dobré zkušenosti s některým on-line zahradnictvím, budeme rádi, když nám svoje zkušenosti sdělíte. Navštívili jsme v okolí 3 zahradnictví a všude mají Magnólie vyprodané. I jiné trvalky jsme nesehnali. Tak pokud víte o nějakém dobrém internetovém zahradnictví za rozumné ceny, sem s ním.

A jak je to u Magnólií s problémy (škůdci, plísně) apod. Nebo na nic netrpí?
jitula: Tak jsem se koukala po internetu, líbí se nám magnolia genie, možná taky susan. Genie stojí kolem 1300 kč, to je strašná suma, nevíte kde se dá koupit levněji?
houba: Magnolii Susan mám na zahradě.Měla spoustu poupat,ale bohužel zmrzly napůl rozvité.Letos byl 3.5. dost velký mráz(-8 stupňů) a květy nevydržely.Obrůstá listy,ale už letos nepokvete.Jinak každý rok kvete bez problémů a na zimu ji ani nezakrývám.Koupili jsme ji v zahradním centru v Jičíně za necelých 300,-Kč.
jitula: A jakou měla výšku? Většinou jsem našla, že ji prodávají jako20-30 cm vysokou. Jaké jsou zhruba roční přírustky? Asi odhadem.
vikulda: Cena je závislá na výšce a stavu Magnolie.
Já si kupovala žlutou, růžovu a vínovou ve velikost 30 cm cenově za 270,- u Starkla - tam jich mají dost.
Ale pak jsem si koupila v zahradnictví kousek od nás a ta stála 1070,- ale je velká skoro dva metry.
Záleží zda chcete investovat do větší nebo mít levnější menší variantu.
Další informace v článcích o rostlinách
Magnolia grandiflora Edith Bogue Letní magnólie – královny mezi stromy (1)
S oblibou tvrdím, že pokud chcete strom, který si budete sami závidět, pořiďte si velkokvětou magnólii – Magnolia grandiflora. Proč? Protože je úžasná! Už je tomu více než 10 let, co jsem navštívil zámek Windsdor v Anglii. Bylo ke konci léta a na tamních …
Magnolia grandiflora Victoria Letní magnólie – královny mezi stromy (2)
Pěstování velkokvětých magnólií není těžké, i když přirozeně vyžaduje více péče než třeba smrk. Je potřeba si uvědomit, odkud pochází a co potřebuje. První důležitá věc je umístění. Pro bohaté kvetení potřebuje hodně slunce a teplé stanoviště …
Magnolia grandiflora 'Edith Bogue' - magnólie velkokvětá Magnolia grandiflora 'Edith Bogue' - magnólie velkokvětá
Kultivar velkokvěté magnólie Edith Bogue je mezi stálezelenými magnóliemi na světě zřejmě nejmrazuvzdornějším druhem, který přežil až -30°C!! Onehdy totiž paní Bogueové z North Jersey v USA během kruté zimy zmrzly všechny magnolie a zůstala pouze jedna. Tak …
Magnolia x 'Black Tulip' ® - šácholan, magnólie Magnolia x 'Black Tulip' ® - šácholan, magnólie
Dalším novozélandským skvostem mezi magnóliemi je hybridní odrůda s názvem černý tulipán = Black Tulip®, kterou vyšlechtil Mark Jury. Pochází z křížení velkokvěté odrůdy Iolanthe a sytě purpurové odrůdy Vulcan …
Magnolia grandiflora 'Francois Treyve' - magnólie velkokvětá Magnolia grandiflora 'Francois Treyve' - magnólie velkokvětá
Stálezelené magnólie patří mezi královny kvetoucích stromů. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější a zároveň nejotužilejší kultivary. Francois Treyve je francouzská odrůda, která je již více než 100 let stará, ale do komerčního pěstování se příliš nedostala …
Magnolia x wieseneri - šácholan Watsonův, magnólie Magnolia x wieseneri - šácholan Watsonův, magnólie
Pamatuji si, že když jsem propadl kráse magnólií a zamiloval se do nich, vyhledal jsem si ve všech encyklopediích ty nejzajímavější a nejkrásnější a sepsal si je do seznamu, jako kdybych psal lístek na nákup v samošce. Trvalo mi pěknou řádku let, než jsem všechny …
Magnolia grandiflora 'Kay parris' - magnólie velkokvětá Magnolia grandiflora 'Kay parris' - magnólie velkokvětá
Stálezelené magnólie patří mezi královny kvetoucích stromů. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější a zároveň nejotužilejší kultivary. Když se do Evropy dostala zakrslá odrůda Little Gem, získala okamžitou popularitu. Ovšem se svou mrazuvzdorností do zóny 7 (cca …