Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den! Potřebovala bych poradit s pěstováním pouštní růže.V loni mi ji manžel koupil na dovolené, krásně rostly lístečky, na podzim zežloutli  a opadali. Na jaře začali opět krásně růst,ale po čase vždy do poloviny oschnou, potom zežloutnou a opadají. Mám strach aby mi úplně nezašla,byla by jí škoda. Můžete mi prosím poradit co s ní? Moc ji nezalívám a je dána na okně,takže i sluníčka má dostatek. Děkuji moc za radu a za pomoc a přeju krásné slunečné léto!!! B
Dotaz zaslaný mailem na garten.cz
Další informace v článcích o rostlinách
Adenium - pouštní růže Adenium - pouštní růže
Jméno rodu je odvozeno od zeměpisného jména Aden v Arabii, kde byla zaznamenána první rostlina. Adenia jsou velice atraktivní rostliny, tvořící květy v pozoruhodných barvách červené, růžové, světle fialové, červenobílé. Jsou to zajímavé dekorativní caudiciformní …
PaleteGarden | 21.10. 2008
Adenium obesum - pouštní růže Adenium obesum - pouštní růže
Sukulence: stonková; pěstitelská náročnost: středně náročný druh; přezimování: teplé 15 °C Pokud by někdo chtěl mít doma opravdový sukulent a zároveň relativně nenáročnou překrásnou pokojovou květinu, ať si pořídí toto adénium! Má doslova všech pět …
Rebo Productions CZ | 22.12. 2009