bala: Tak jsem se konečně dočkala....po třech letech mi začala kvést schizandra a má i pár plodů, snad dozrají a já budu moci ochutnat, údajně, ovoce pěti chutí.....
Editoval bala (16.05. 2011 23:53:47)
cz
Schizandra plod duben 2011
Schizandra  plod duben 2011
cz
YOS: Bala, gratuluji. Tato rostlina vyžaduje péči. Potřebuje ochránit kořeny před krutou zimou a umístění na chráněném místě před jarními mrazíky.
Zajímá mne, po kolika letech Vám začala plodit. Říká se po 4-5letech. Už jste plody ochutnala? Asi budou kyselé, protože obsahují mimo velkého množství vitamínů a minerálů taky hodně organických kyselin. Patří mezi nejcennějši antioxidanty. Na její skvělé účinky bych potřebovala celou stránku. Celá rostlina je léčivá. Z plodů, listů a větviček se vaří čaj. Budete plody sušit a drtit na prášek pro horší zimní časy. Napiště nám jak jste ji vypěstovala a jak se o ni staráte. Děkuji

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Schizandra - plod pěti živlů Schizandra - plod pěti živlů
Léčivá bylina s tisíciletou tradicí Nejstarší čínské kompendium léčivých bylin Materia Medica slibuje při pravidelné konzumaci jedné červené bobule schizandry posílení životní energie a vysoký věk bez příznaků stárnutí. Bobule schizandry byly součástí …
Euromedia Group k.s. | 06.04. 2011
Schisandra chinensis - schizandra čínská, klanopraška Schisandra chinensis - schizandra čínská, klanopraška
Výška: popínavá dřevina, 3- 6m Květ: bílo- růžový, V.-VI. Plod: červená bobule, VIII.-IX. Významná léčivá rostlina čínské lidové medicíny. Užívanou částí jsou hlavně červené bobule, které lze konzumovat jako sušené, připravit z nich marmeládu, šťávu …
Schisandra chinensis - schizandra čínská Schisandra chinensis - schizandra čínská
Klanopraška čínská - Schizandra Chinensis Baill. je známa též pod názvem Strom pěti chutí. Klanopraška je vysoce dolná vůči mrazu snese -30°C …