YOS: Tento strom roste na Jižní Moravě v cizí zahrádce. Fotografie je udělaná z ulice. Myslela jsem si, že to bude nějaká vrba, ale dosud žádné na internetu se tomuto menšímu stromku nepodobá. Děkuji předem za reakci. YOS

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)
Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)
cz
Rakytník řešetlákový, foceno začátkem listopadu (Hippophae rhamnoides)
Rakytník řešetlákový, foceno začátkem listopadu (Hippophae rhamnoides)
YOS:

facebook napsal(a):

Miroslava Hromcová Hippophae rhamnoides pred kvetom?...tak na rychlo si myslím...

Dobrý den paní Hroncová,
děkuji za Vaši reakci. Jjste velice pohotová a rychlá. První fotka byla pořízená v polovině října. Přidala jsem další fotku, kterou jsem pořídila teď. Možná to bude samec, protože by jinak měl nějaké plody. Vypadá to, že jste trefila do černého a moc Vám ještě jednou děkuji. Až pojedu kolem, podívám se zda má trny.  Pak by to bylo O.K. Srdečně zdraví  YOS

YOS:

bala napsal(a):

Ano, je to rakytník řešetlákový, mám jej na zahrádce a vypadá to na samce.........mám na zahradě samici i samce, asi tři roky, ale ještě neplodil...

Děkuji za vyjasnění. YOS

YOS: Tak jsem byla stromek znovu prohlédnout, ale žádné trny jsem nenašla, jen spoustu těch krajkově formovaných větviček.

zluvka: Dobrý den, nevíte jak poznám samici rakytníku? Mám zakořenělý řízek samce a ještě potřebuju samici. Poradíte, prosím??smile
Další informace v článcích o rostlinách
Rakytník řešetlákový - rostlina budoucnosti Rakytník řešetlákový - rostlina budoucnosti
Monotematická publikace, ve které se autoři věnují unikátní a neprávem přehlížené rostlině. Vždyť plody rakytníku mají například 10x větší obsah vitaminu C než pomeranč a mnoho dalších léčivých látek. Rakytník má biostimulační účinky, výrazně …
Architektura zahrady | 31.03. 2009
Hippophae rhamnoides 'Krasavice' - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides 'Krasavice' - rakytník řešetlákový
Rakytník keřovitého růstu, samice, roste rozložitě do 1,5 - 2m výšky, Větévky jsou středně otrněné. Plody jsou červené a mají střední velikost, váhy asi 0, 5 g. Chutnají sladkokysele …
Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový
Tento opadavý trnitý vzdušný a řídký keř nese jednoduché, úzké, šedozeleně chlupaté a stříbřitě lesklé listy. Dorůstá výšky okolo 3 - 4 metrů a vytváří plazivé kořenové výmladky; květy jsou dvoudomé, nenápadné zelenavé, ale je velmi ceněn pro své …
HomeDeco SMP a.s. | 20.09. 2007
Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový
Keř: 2-3m vysoký, se slabě otrněným obrostem. Samičí rostlina kvete drobnými žlutavými květy v úžlabí listů. Květy opylovače jsou hnědé. Původ: Odrůdy využívané v ovocnářství pocházejí ze Sibiře.U nás zastoupený odrůdou „Hergo“, „Frugana“ a …
Hippophae rhamnoides 'Leikora' - rakytník řešetlákový Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový
Rakytník je keř nebo menší strom vyskytující se hlavně v Číně, Mongolsku, Nepálu, Indii a na Sibiři, nyní rozšířený po celé Evropě. Je trnitý, obvykle 2metry vysoký, má zeleno-stříbrné listy a oranžové bobule …
Jaroslav Svoboda | 17.07. 2008
Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový  (TIP ZC CS) Hippophae rhamnoides - rakytník řešetlákový
Sibiřským citronem je nazýván rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) pro svůj vysoký obsah vitamínů. Je to dvoudomá dřevina, takže pro tvorbu plodů je třeba vysadit samčí i samičí rostliny, nejlépe v poměru 1:3 …
Zahradní centra CS | 13.07. 2010
Rakytník řešetlákový: výsev a pěstování Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides, L.) je opadavý, až 6 m vysoký trnitý keř popř. keřovitý strom. Patří do čeledi hlošinovitých (Elaeagnaceae) a přestože pochází z Ruska, je rozšířený po celé Asii …
Osiva-semena.cz | 08.01. 2012