rutinka: Zajímalo by mne jak kdo připravujete záhonky na zimu?
Rytí jsem už dávno zavrhla, je to pro mne příliš namáhavé a i se trochu snažím o přírodní přístup.Po posledních mírných zimách jsem měla vše tak porostlé plevelem, že jsem si na jaře zoufala. Tam kde to jde používám zelené hnojení. Kde něco dlouho do podzimu roste to nejde a tak jsem letos zkusila mulč z poslední posekané trávy smíchané s různím listím, tak jak to traktůrek nasbírá a poseká. Jak si prosím pomáháte vy ostatní, kteří také na zimu nerpřerýváte záhonky:/
petikuk: Na předzahrádce pod lipou úmyslně  nechávám  spadané listí z lípy ,na jaře je polozetlelé, trvalkám pod ním  ani keřům to neublížilo. Zeleninové záhony jsem  pouze vyčistila   zlehka od  rostlin , velkého plevele, takříkajíc jen překopala, take  neryju. Skalku  v soucasné době nemám, v dřívějším bydlišti jsem ji měla na jižní straně  a měli jsme  habrový živý plot, take jsem   přikrývala listím a  naprosto vyhovovalo. Asi si ale  odborníci budou ťukat na čelo..
YOS: Rutinko, Petikuku a Gapoku,
Vaše příspěvky se mi líbí. Zjistila jsem, že čím více mrtvého materiálu před zimou necháte na zahrádce ležet, tím lépe. Vloni jsem zahrádku opustila koncem srpna a vrátila se koncem prosince. 4 měsíce nikdo na zahrádce nic nedělal, byla pěkně zpustošená. Přes zimu se o zahrádku starala příroda. Na jaře jsem začala suchý materiál dávat stranou a použiji ho jako mulč mezi jahodama a různýma bylinkama. Nemůžeme celou zahradu mulčovat, ani by to nebylo hezké pro oči, ale jahody, maliny, rybízy a křen to mají rády. Mulč by měl být zjara alespoň polosuchý, nebo jen tenká vrstva, aby mulč neplesnivěl.
Editoval YOS (28.10. 2012 22:46:51)

Všechno jde tak, jak má jít.
nasekrasnazahrada: Vytrhávejte plevel
Mnoho plevelů klíčí a kvete i při nižších teplotách. Proto jim věnujte pozornost a nadále je pravidelně odstraňujte.
Rada z rubriky Tipy na tento měsíc (říjen)

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/