petikuk: Mám dotaz.. mám nově založený kompost z kulatiny/rozměry asi 2 metry na metr výska metr/ Dozvěděla jsme se,ze je lepší ho přikrývat bud   jutovými pytly nebo dřevem.Prosím poraďte.
Gita: Ráda bych poprosila o radu ohledně kompostování. Rádi bychom si pořídili komposter. A zajímalo by mě, zda je možné kompostovat i listí z ovocných stromů. 
Děkuji vám předem za radu.
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Listí z ovocných stromů lze kompostovat bez problémů. Pokud je "sesbíráte" sekačkou rozmělníte je na menší kousky a urychlíte rozklad.

Přikládám několik tématických odkazů:
http://www.zahrada-cs.com/a/cz/4250-kompostery/
http://www.zahrada-cs.com/a/cz/3312-kompost-1/
cz
Plastové kompostéry
Plastové kompostéry
pavel: Kobylince dávám do kompostu i já. Při přehazování se krásně promíchají s ostatním materiálem. U slepičenců bych byl trochu opatrnější. Buď bych jich dával do vody, nechal rozpustit a potom kompost prolil, nebo přisypával na kompost v menších dávkách. Slepičence samotné jsou totiž dost silné hnojivo.
nasekrasnazahrada: Odpad patří na kompost
V tomto ročním období se hromadí rostlinný odpad. Kompostováním je můžete přeměnit v novou výživu rostlin. Kompost založte na půdě v rovině, aby do něj měly přístup bakterie i žížaly. Kompostujete-li převážně posečenou trávu a listí, musíte přimíchat ještě nějaký hrubší materiál. Odpad dobře promíchejte a vrstvěte po 15 až 20 cm. Zelený odpad nepotřebuje zalít.
Rada z rubriky Co je důležité v říjnu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
svozaf: Dobry den,
poprosil by som o radu k umiestneniu kompostera. Viem, ze sa doporucuje umietnit ho priamo na zem, aby mohli preniknut podne organizmy. Existuje sposob ako zabezpecit proces kompostovania v pripade, ze komposter je umiestneny na betonovej ploche? Dakujem.
houba: Je to tři roky,co jsme koupili plastový kompostér a nevíme, co děláme za chybu, protože za tu dobu z něho ještě nebyla žádná hlína.Zatím co obyčejný kompost, který je ohraničený prkny,pracuje,v plastovém se neděje nic. Když jsme ho chtěli na jaře přeházet, byla v něm posekaná tráva z loňského roku. Občas ho prolévám vodou, sypu do něho přípravky na kompostování a nic se neděje. Poradí mi někdo,kde je chyba?
Další informace v článcích o rostlinách
Kompostování - jeden kompostér na čerstvý odpad a v druhém zraje kompost Kompostování
Malý kurz kompostování Při podzimním úklidu zahrady se nashromáždí mnoho biologického odpadu: listí, tráva, zbytky trvalek a letniček i větve. Pokud je uložíte na kompost, promění se v kvalitní kompostovou zeminu …
Urychlovače kompostování: Agro,  Radivit, BIO - P4, Floran, Močovina Urychlovače kompostování
Kompost připravený z vlastních zdrojů je vydatným hnojivem, které významně zlepšuje kvalitu půdy. Měla by v něm skončit většina organických odpadů ze zahrady i z domácnosti. A září je měsíc, kdy je rostlinného materiálu ze zahrady asi nejvíc. Organický odpad …
Kompostování a péče o půdu Kompostování a péče o půdu
Druhé aktualizované vydání publikace určené zahradkářům, kteří kompost uznávají za nejpřirozenější prostředek ke zlepšování půdy …
Architektura zahrady | 28.03. 2004