jitula: Jednou jsme jeli kolem jednoho domu, kde byla výsadba a mezi rostlinami byli na zemi malé drobné růžičky, měly malé lístky a drobné květy zářivě růžové barvy. Byly moc hezké. Chtěla bych vidět, pod jakým názvem je v zahradnictví hledat. Jako půdokryvné? Nebo polyantky? Co jsou to vlastně ty polyantky? A popřípadě jestliže se jedná o ty půdokryvné, jakou vyžadují péči. Máme na zahradě jen růže k řezu, mají stejnou péči nebo jak a kdy se řezají, jestli vůbec.
Vladimira: Dobrý den,
drobnokvěté růže jsou buď půdopokryvné nebo miniaturní. U jednotlivých odrůd šlechtitel uvádí i vzrůst, takže pak záleží na Vás, jak veliké keříky růží si přejete. Polyantky jsou růže mnohokvěté růže s menšími květy, floribundy jsou kříženci polyantek a čajohybridů, mají tedy mnohočetné květenství, ale větší květy. Odrůd růží je nepřeberné množství a hranice mezi jednotlivými skupinami se často těžko rozlišují. Ideální čas pro výběr růží je právě teď v květu - doporučuji navštívit rozária, kde se uvádí odrůdy růží nebo větší zahradní centra, která prodávají růže v kontejnerech s poupaty a květy. Navíc se v červnu a v červenci pořádají výstavy růží (Lysá nad Labem, zahradní centrum Chládek, Fišer Plzeň...)

Přeji šťastnou volbu a hodně radosti z růží.

Vladimira
didi: Loni na jaře jsem si objednala tři půdopokryvné růžičky - růžovou, bílou a červenou. Všechny se krásně přijaly, dobře přezimovaly a letos se již rozrůstají do šířky.
Půdopokryvné růžičky jsou různě vysoké, já jsem vybírala z těch nejnižších, takže výška by měla být 0,4m-0,6m.
Zatím se drží při zemi.
Editoval didi (25.06. 2012 20:23:01)
cz
Půdopokryvná růže (Rosa)
Půdopokryvná růže (Rosa)
cz
Půdopokryvná růže Lovely fairy (Rosa)
Půdopokryvná růže Lovely fairy (Rosa)
cz
Půdopokryvná růže Swany (Rosa)
Půdopokryvná růže Swany (Rosa)
cz