Jan Kolman: Pieris je vřesovcovitá rostlina a jak praví YOS, vyžaduje podobné podmínky, jako rhododendrony - kyselou půdu a polostínstín, stejnoměrně vlhčí půdu.
  Základní druh, se zelenými listy je úplně nenáročný - můj asi 25-letý keř, vypěstovaný ze semínka, je cca 1,3 m vysoký, roste v polostínu s vřesovci, libavkou ( Gaultheria ), lýkovečkem ( Chamaedaphne ).   Odrůdy se zbarvenými listy jsou choulostivější.
Editoval wochozsky (27.05. 2011 09:28:17)
cz
Pieris floribunda - pieris mnohokvětý
Pieris floribunda - pieris mnohokvětý
cz
Pisris mnohokvětý, detail větévky (Pieris floribunda)
Pisris mnohokvětý, detail větévky (Pieris floribunda)
katkastill: Pieris jsem dostala loni od kamarádky a nevěděla, jaké podmínky potřebuje, tak jsem ho zasadila do záhonku s plným sluncem do zahradního substrátu. Mám ten druh s barevnými listy - je moc hezký. Teď jsem si přečetla, že je mu lépe v polostínu s kyselou půdou. Mám takové místo, kde mám rododendrony, vřesy a azalky. Myslíte, že by bylo vhodnější ho přesadit na toto stanoviště?-třeba by se mu tam dařilo lépe. Jak snáší přesazování? Děkuji za odpověď.
Další informace v článcích o rostlinách
Pieris japonica 'Katsura' - pieris japonský Pieris japonica 'Katsura' - pieris japonský
Pierisy nás dokáží okouzlit stejně tak květy jako novými výhony. Tyto nenáročné keře jsou oblíbenými dominantami stálezelených aranžmá. Odrůda „Katsura“ je nejtmavší ze všech. Zjara nese krémově bílé květy ve tvaru obrácených váziček a visí na růžových …
Pieris japonica 'Mountain Fire' - pieris japonský Pieris japonica 'Mountain Fire' - pieris japonský
Stálezelený rozložitý keř, listy kožovité, jasně až sytě zelené lesklé, květy jemné, bílé, dlouze zvonkovité složené do koncových lat. Elegantní doplněk vřesovišť, skupinová výsadba vhodná jako podrost nebo jako doprovodné keře větších pěnišníků …
Pieris japonica 'Flaming Silver' - pieris japonský Pieris japonica 'Flaming Silver' - pieris japonský
Máte rádi zářivé barvy a neopadavé listy? Pieris Flaming Silver dokáže nabídnout obojí a ještě něco navíc …
Pieris floribunda 'Forest Flame' - pieris Pieris floribunda 'Forest Flame' - pieris
Konvalinkově kvetoucí pieris patří na horní příčky v oblíbenosti ze skupiny vřesovištních rostlin. Forest Flame (lesní plamen) na jaře opravdu raší ohnivě červeně. Označení floribunda získal díky vzhůru směřujícím stopkám květenství na rozdíl od japonica …
Pieris japonica 'Little Heath' - pieris japonský Pieris japonica 'Little Heath' - pieris japonský
Little Heath je zakrslou odrůdou pierisu. Jedná se o nesmírně elegantní, neopadavý, vřesovištní keřík s drobnými, úzkými, přišpičatělými listy hráškově zelené barvy s bílým lemem při okrajích. Nové výhony jsou bronzově červenohnědé …
Pieris japonica 'Cupido' - pieris japonský Pieris japonica 'Cupido' - pieris japonský
Stálezelený nízký keřík, listy kožovité, jasně až sytě zelené lesklé, květy jemné, bílé, dlouze zvonkovité složené do koncových lat. Elegantní doplněk vřesovišť, skalek, skupinová výsadba vhodná jako předsadba větších pěnišníků či azalek.. Mrazuvzdornost …
Pieris japonica 'Prelude' - pieris japonský Pieris japonica 'Prelude' - pieris japonský
Stálezelený nízký, kompaktní keřík, listy kožovité, jasně až sytě zelené lesklé, květy jemné, bílé, dlouze zvonkovité složené do koncových lat. Elegantní doplněk vřesovišť, skalek, skupinová výsadba vhodná jako předsadba větších pěnišníků či …
Pieris japonica 'Bonfire' - pieris japonský Pieris japonica 'Bonfire' - pieris japonský
Konvalinkově kvetoucí pierisy patří v oblíbenosti na horní příčky mezi vřesovištními rostlinami. Mají velice dekorativní, neopadavé listy a většina druhů brzy zjara kvete …
Pieris japonica - pieris japonský Pieris japonica - pieris japonský
Synonyma: Andromeda japonica Čeleď: Ericaceae Domovina/původ: Původní druh pochází z Japonska. Vzrůst: Široce vystoupavý keř, s větvemi nepravidelnými a lehce převisajícími, až 2 m vysoký. Listy stálezelené, kopinaté, až 8 cm dlouhé, vroubkovaně zoubkaté …
Pieris japonica 'Variegata' - pieris Pieris japonica 'Variegata' - pieris
Variegata je velmi nápadná, přitom stále elegantní odrůda japonského pierisu. Jeho listy jsou tmavě zelené s čistě bílým lemem, který na začátku podzimu při příchodu chladnějšího počasí začne růžovět. Nové výhony jsou bronzově načervenalé …