Zahradnice-začátečnice: Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaké rostliny kvetoucí zasadit k plotu kde svítí sluníčko pouze do cca 10 hodin dopoledne a pak už je stín a drží se tam docela vlhkost. Skoro všechny cibuloviny mi tam shnili. Chtěla bych tam nějaké trvalky co kvetou, ale skoro vše co jsem tam zasadila shnilo i irisky. Můžou být i nějaké keře kvetoucí co mají rady vlhko a stín, daří se tam docela ibiškům, ale chci tam více druhů rostlin. Předem moc děkuji za radu M
bala: Trvalky nízké, vhodné do stínu...
zběhovec, kopytník, mochnička, stříbřenka, jaterník podléšťka, pupkovec jarní, prvosenka, brambořík, barvínek, mochničkašťavel kyselý

Trvalky vhodné do stínu i do polostínu...
čemeřice, konvalinka, bergénie, prvosenka, rdesnofunkie - bohyška, oměj šalamounek, ještě bych tam zasadila i kapradí, které je, když se rozroste, nádherné.......
Myslím, že by Vám tam tyhle rostliny mohly v pohodě růst....
Marvella: Dobrý den, tak já bych ještě přidala rozchodníky (je jich spoustu druhů a velikostí a rostou opravdu všude), kuklíky, bergenie, hortenzie, denivky, japonské sasanky. pomněnkovec, rododendrony. Mám též svahy a místa, kde je sluníčko jen chviličku přes den a přesto tam kvete všechno možné. Marcela
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Neméně dekorativní je bohyška (Hosta), i když její okrasný efekt spočívá především v listech. Jedná se o jeden z nejbohatších rostlinných rodů a najdeme v něm nejen obry (některé kultivary dorůstají výšky kolem 50 cm a jejich listy mohou mít v průměru až 20 cm, naopak nejmenší z nich jsou vhodné i pro malé skalky. V neuvěřitelně pestrém sortimentu najdeme listy sivě zelené, namodralé, brčálově zelené, okrouhlé i kopinaté, s rovným i zvlněným okrajem. Nad hustými přízemními trsy listů vyrůstají od června hrozny květů, podle druhu bíléfialovomodré, jejichž půvab předesílá vzdálené příbuzenství s liliemi.
Část textu a obrázek z článku: Trvalky do stínu

Odkazy k tématu: http://www.zahrada-cs.com/a/cz/6746-trvalky-do-stinu-1/ , http://www.zahrada-cs.com/a/cz/6752-trvalky-do-stinu-2/
6746-trvalky-do-stinu-3.jpg
cz
Bohyška, funkie Elegans (Hosta sieboldiana)
Bohyška, funkie Elegans (Hosta sieboldiana)
jitula: Dobrý den, také na zahrádce taková místa máme. Nejvíce se tam daří hostám, když se vysadí kolekce více druhů, vůbec to nevypadá špatně. Dále nám tam jdou i srdcovky, bílá a růžová a pivoňky. Nebo bych zvolila některé okrasné trávy. Dále bych doporučila hortenzie, bergenii, konvalinky.