chmatak: dobrý den, zajímalo by mě zda z Vás má někdo zkušenosti s pěstováním levandule ve velkém na výkup. Jaká odrůda je nejvhodnější jestli lékařská, širokolistá nebo Levandin, jak je to s výnosností byliny, všude se dá dočíst kolik uděláte z Ha oleje, ale nikde kolik je reálné z ha mít usušených květů k výkupu, jak je to s výkupem atd. Inspirovali mě farmy ve francii a již dlouho dobu koketuji s myšlenkou vrhnout se na zemědělství, vím že v dnešní době krachujícího zemědělství u nás je to nejspíš šílenství, ale myslím si že zrovna pěstování bylin ve velkém na výkup by mohla být cesta, líbí se mi velmi levandule nebo heřmánek, jaký je váš názor či zkušenosti? Budu rád za každý postřeh.
YOS: Myslím si, že se pěstuje nejčastěji Lavandula augustifolia. Ve které části republiky bydlíte? U nás na Jižní Moravě by to šlo. Máme tady vápenitou, suchou půdu, tepla dost a polí taky. Jak jste to krásně napsal 'koketovat s myšlenkou' wink . Náš soused taky koketuje s touto myšlenkou jako Vy.
Editoval YOS (13.06. 2011 15:05:31)

Všechno jde tak, jak má jít.
chmatak: já jsem z Prahy, ale mám v úmyslu z ní utéct na venkov a koupit nějaké starší stavení a pustit se do toho :-) Jižní morava je krásná :-) Základním rozhodnutím bude, jestli se něco takového vůbec vyplatí, náklady vs výdělak, bohužel dnes je všechno jen o penězích