YOS: Nevěděla jsem, že korýtku na pití pro ptáky se oficiálně říká 'Pítko'. Nedoporučuji pítko na zemi, kde jsou kočky. Nebo musí být na dobře přehledném místě, aby pták včas mohl uletět. Marie děkujeme za typ wink. Výborný nápad na větvích. Určitě si takové co nejdříve pořídím, protože v létě budou mít velkou žízen a budou se potřebovat zchladit.

Všechno jde tak, jak má jít.
Rose: Jako pítka používám různé misky pod květináč. Je pravda, že na pítka na zemi ptáci nejdou.  Možná je to tím, že teď ptáci hnízdí a mají mladé, jsou opatrnější. Nejdou ani k hluboké vodě v sudu.  Byla bych ráda, kdybyste ke svým příspěvkům přidali i foto, abychom také získali inspiraci pro výrobu nebo nákup pítka.
YOS: Rose, já jsem použila starou poklici od velkého hliníkového hrnce, která byla hodně vypouklá s držadlem uprostřed.  Držadlo jsem zatlačila do země, aby poklice byla stabilní a naplnila vodou. Vodu jsem často vyměňovala. Škoda, že jsem neudělala nějakou fotku, příště. Opravdu krásný pohled, když se kosi koupou a pak ze sebe zetřepávají vodu.

Všechno jde tak, jak má jít.
facebook: Oheňchrlící Čtrnáctihlavá Jakékoliv misky - tyhle jsou skvělé (a levné) i pro mrňousy, i třeba pro kosáky a hrdličky... tady ve městě ve vnitrobloku jsou obsazené pořád smile. Fakt radost pozorovat smile Kosáci jsou úžasní rochňáci, po jejich koupelích se musí častěji doplňovat voda :-).

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
Pítko pro ptáky
Pítko pro ptáky
Eva S.: Hezkou neděli všem, protože se chystáme vyrobit na zahradě pítko pro ptáky, přečetla jsem si vaše příspěvky. Děkuji, určitě některý nápad a radu využijeme. Ale zajímá mě ještě, zda je potřeba vodu v pítku měnit, když ano, jak často?  Zahradu máme vzdálenou od bydliště a tak se tam dostaneme tak jednou, dvakrát v týdnu a o víkendech.  Děkuji