bala: Poměnko, máte náádhernou zahradu...a těch květin! Kochala jsem se jí dosti dlouho...:-) Mně na zahradě kvete již jen málo květinek, nejdříve je skolilo sucho, mnohé se již nespravily a teď zase vytrvalé deště...:-((( Ještě jsou krásné jiřinky a balkonovky, které jsou pod stříškou; ty, které jsou na dešti moc krásy nepobraly...:-( Já jsem narozena taky v září, ale pořádek tedy na zahradě nemám, jen na kousku, který je již téměř hotov, jinak je tam ještě hoooodně práce...:-))) Ale snad se dočkám konečné podoby naší zahrady, a i toho pořádku...:-)))
Editoval bala (09.08. 2011 22:58:29)
Marie Fárová: Poměnko, je fakt, že ta Vaše zahrádka je přímo výstavní. Můj muž vypěstuje všechno, ale estetika zahrady mu neříká vůbec nic. Jak jsem už psala, až prosadím, že z městské zahrady bude jen zahrada okrasná a na chalupě zeleninová, pak snad budu se svou zahradou také spokojená.
Poměnka: Dobrý večer,děkuji Vám všem za Vaši chválu,ale jak jsem už psala jsou hezčí zahrady než ta moje.A teď Vám odpovím: EvoNE kytky schovávám kde se dá do sklepa, garáže,prádelny a fuksie putují ke slepicím do chlívka. bala vždyť Vy máte daleko více kytek než já a moc pěkné,ale jak píšete letos to nestojí za nic to co je pod střechou ještě ujde,ale co je na dešti tak to je na vyhození. Určitě máte zahradu hezkou a bude ještě krásnější. Na zahradě je pořád práce,ale jak Vás to baví tak to není potom práce ale potěšení.Svoji zahradu jsem začala zakládat před dvaceti lety a pořád mám co dělat. P. Fárová no vidíte můj muž zase nevypěstuje nechci říci nic,ale zase na to aby to bylo na zahradě a kolem domu pěkné a upravené tak to ano,ale někdy ho musím k tomu dokopat.Určitě si prosadíte to co by jste si přála a budete spokojená. Všechny Vás zdravím.
bala: Krásné květiny .... s těmi slimáky mám taky veselo ... na zahradě jsem jim podstrojila, do země k hostám jsem zahrabala po horní okraj kelímky, do kterých jsem nalila pivo....ráno jsem se šla podívat, kolik slimáků se tam opilo a ejhle, pivo nikde...:-((( Naše fenky si na něm pochutnaly, musely z toho mít pořádnou kocovinu...:-)))
YOS: Jitulo, krásně Vám to kolem domu kvete. Poslala jste moc hezké fotografie. Moc se mí líbí. Jitko, natrháte si taky Ty Vaše krásné kytičky domů do vázičky? Já to dělám velice ráda, když mám co. Teď momentálně nic nemám. Růže mi ještě odpočívají, Sasanka ve vázičce nevydrží a třapatku mám jen nachovou a květů mám  poskrovnu.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS: Já když si prohlížím Vaše fotografie, tak si říkám, že všude mají tak krásně upraveno. Např. zahrada Jituščiný maminky bude zřejmě obrovská. takže rodiče musí hodně pracovat, aby takto vypadala.  Fascinoval mne ten jejich obrovský záhon třapatky zářívé. Jituško, můžu se Vás zeptat, ve kterém kraji bydlí Vaši rodiče? Taky v Jihomoravském?

Všechno jde tak, jak má jít.
Marvella: Děvčata, také jsem dnes lezla a po lijáku vyvazovala kytky. Snad už má být lepší počasí...Jitulo o afrikánech jsem si též myslela, že slimáky odpuzuje jejich vůně, ale není to tak. Dokonce mi potvory vylezou na canny, které ve výšce cca 1,5 metru s chutí okusují. Vloni jsem se radovala, že je odpuzují i bylinky. Letos si v tymiánu, oregánu, šalvěji přímo lebedí! Marcela
houba: Souhlasím s Marcelkou. Slimáci mi vloni zlikvidovali všechny malé sazeničky afrikánů.Ještě že si dělám sazenic hodně,musela jsem je vysázet znovu a ke každé sazenici dát prostředek proti slimákům. A druhý den tam byla spousta maličkých mrtvých.Taky jsem slyšela,že se mají afrikány na podzim zarýt do země a slimáci tam nebudou. Není to pravda,zkusila jsem to a nepomáhá nic.