Ascam: Jdu ke kamarádce, jíž jsem ho předala, dnes nebo zítra, takže vyfotím a vložím fotku. Je překrásný smile
jitula: Jestli je to trvalka, tomu moc nevěřím. Někteří obchodníci tomu moc nerozumí. Také se nám jednou stalo, že nám řekli, že je to trvalka, ale mysleli to tak, že se květ sám vysemení, takže vlastně semínka začnou růst znovu. Že se ta rostlinka vlastně vysemeňuje a sama znovu roste. Ale tomu já neříkám trvalka. Jinak je moc pěkný.
Ascam: Právě že o tomto nám říkala, že jej mají již třetím rokem a že je opravdu trvalý v našich podmínkách. Ne jen že se vysemení. Nicméně preventivně se budou semínka sbírat big_smile. Také je až dřevitý u spodku - vážně zvláštní. Vždy jsme právě hledíky měli jen jako letničky.
jituška: Ascam,je to něco nádherného,prohlídla jsem si pečlivě každou fotku a moc bych Vám přála aby to byla trvalka,protože takovou raritku by chtěla nejedna znás.Jen aby se ze semínek nevzešel obyčejný hledík bez panašování.        KRÁSA:::
Další informace v článcích o rostlinách
Antirrhinum majus - hledík větší Antirrhinum majus - hledík větší
Hledík ‘Ribbon Light Pink’ má trubkovité květy s dvěma pysky vyrůstají v hustých vzpřímených koncových hroznech. Výška a šířka: 50x25 cm Hledík ‘La Bella Rose’ má otevřenější, až okrouhlé, vonné, čistě růžové květy. ‘Chimes Pink’ je košatá …
Antirrhinum majus - hledík větší Antirrhinum - hledík
Stiskneme-li květ Antirrhinum majus (hledíku většího) opatrně mezi palcem a ukazováčkem, otevře se jako zvířecí tlamička. Rostlina existuje v několika barevných tónech. Díky své pestrosti je velmi oblíbenou balkonovou rostlinou. Hledíky lze kombinovat buď s čistě …
Rebo Productions CZ | 19.10. 2009
Antirrhinum - hledík Antirrhinum - hledík
Původem trvalka, u nás se pěstuje jako letnička. Kvete bílé, žlutě, růžové, červeně či oranžově. Hledíky vyžadují výživné, hlinitopíščité půdy a slunné stanoviště …
Miloš Krump | 12.01. 2012