jitula: Na kleopatřinu jehlu jsem si také vzpomněla. Slyšela jsem o ní, že ale snadno vymrzá, nebo se musí přikrývat. Asi nepatří zrovna k těm otužilým nenáročným trvalkám. Jaké zkušenosti s ní máte vy? A jak vysoko dorůstá, asi 50 cm? Ještě juka a náprstník. To je pravda.
jitula: A ta asfodelka to neznám, jak vypadá, nemáte foto a je náročná, my sázíme hlavně ty o kterých víme, že nevymrznou. Dá se sehnat běžně v zahradnictví?
bala: I já mám knifofii asi tři roky a ani já ji nezakrývám, jenže máme dost suchá léta a tak ji občas musím zalít, jinak k ní na jaře a na podzim přidám trochu kompostu....
jituška: Kleopatřina jehla - Kniphofia, je nenáročná,opravdu vydrží velké mrazy.  Asfodelka - Asphodeline, já ji osobně ještě nemám, zatím jsem na ni v zahradnictví nenarazila, ale pokud bych pátrala na internetu, myslím si,že se dá dostat. Rostlina kvete duben, květen červen. Dává přednost suší půdě a slunným místům,nejsou plně odolné a v zimě potřebují ochranný kryt.
jituška: Marcelko, já fotím kytičky také díky těmto stránkám,ale loni na podzim,jak jsme se stěhovali ,jsem musela plno trvalek a dřevinek rozdat svým známým, prototože na vozík, i když jsem se snažila se mě vešli,jak říkám ty cennější rostlinky a dřevinky, takže začínám skoro znova po známých dostávám sem tam nějakou tu trvalku.Jinak tady na jižní Moravě jsou úplně jiné podmínky a dost velký úpal, tak neustále přesazuji trvalky tak,abych jim udělala ty nejlepší podmínky.Teď studuji knihu záhonových květin,které milují úpal a méně zálivky,abych mohla osázet na podzim rabata, protože jsem tam dala provizorně afrikány, abych zaplnila prázdná nevzhledná místa.