Marvella: Dobré odpoledne Jituško, to já teď dělám s keříky. Protože musím zlikvidovat kvanta jalovců, které byly napadené rzí hrušňovou, tak nově osazuji docela velké plochy. Takže zatím jsem plochy osázela vajgeliemi, k tomu mám velkokvěté třezalky, tavolníky a uvidím. Vajgelie evidentně bojují, ale snad se pravidelnou zálivkou kořeny rozrostou a pak už to bude dobré. A to ještě nebylo nějak velké vedro. Jak píšete, je to vždycky pokus, omyl a člověk sází pořád dokola. Trvalkové záhony založené předloni na podzim mám už tak zarostlé, že nevím, zda jsem to až tak moc chtěla a tak vmýšlím už zase něco jiného. A to se zaléváním nemám problém, protože zalévám vodou ze studně, nemusím tedy šetřit. Marcela
jituška: Marcelko,tak těch jalovců je velikánská škoda,ale pokud se nedali už zachránit nedá se nic dělat.Jinak já s vodou na zalévání nemám žádný problém,na dvoře máme studnu s pumpou a za zahradou máme potůček,tak syn podle potřeby načerpá vodu do sudu,který je na 1000 litrů,jen to tahání konev,mě nědělá dobře na ty záda po operaci,ale zatím jsem nic nevymyslela,pro ulehčení. Čerpadlo které používáme na přečerpání, je moc silné,tak bych způsobila víc škody ,jako užitku. Včera jsem zjistila, že dvěma hostám se nelíbí,jak jsou podsazené pod stromem,stín jim světší, ale je tam poměrně sucho,tak budu opět přesazovat,abych o ně nepřišla.  Marcelko VAJGELIE,je nenáročný keř,tak bych neměla strach o její ujmutí.   Až budete mít nějaké fotky s novým osázením moc ráda se podívám.
klaara: Napadá mě ještě ostrožky, snad to tu nepadlo;)... Mám je moc ráda - nadělají parády!  Jinak ještě ke kniphofiím - mám jich osm barev a nikdy jsem s nimi problém neměla, jsou podsypané pískem, jako drenáž na zimu, to jim vlhko prý vadí.
klaara: :)To je pravda. Tak potom třeba Baptisia, není nijak moc známá, ale moc hezká. Udělá krásný hustý trs, nad kterým vyrůstají krásně modré květy. List má podobný jeteli, větší a s takovým jakoby modravým povlakem. Je super, krásná, zdravá a nezmar;) Mám jí a nedám na ni dopustit, ihned zaujme. Ani namnožení není žádný problém. big_smile