margran: Kdo ví, jak se jmenuje tento keř?  Vyrostl mi na zahrádce, ale nesázela jsem ho, asi se tam musel dostat s hlínou, kterou jsem doplňovala záhonek, ale nevím, jak dostat obrázek do zprávy.
Margran
YOS: Margran, po odeslání Vašeho příspěvku se Vám v pravo dole pod Vaším příspěvkem objeví vložit fotografii.

Všechno jde tak, jak má jít.
margran: Zkusím to ještě jednou, odešlu příspěvek a pak se budu snažit vložit fotku keře, který mi vyrostl v živém plotě, nevím, jak se jmenuje a odkud se vzal.
Margran
cz
Nevím,jak se jmenuje prostřední keř ani odkud se v živém plotě vzal
Nevím,jak se jmenuje prostřední keř ani odkud se v živém plotě vzal
Marvella: Dobrý den Margran, to je líčidlo jedlé nebo líčidlo americké. Poznáte to podle plodů, které se vytvořily po květenství. Líčidlo jedlé má plody hodně podobné ostružinám. Používá se jako barvivo, takže pozor na zašpinění čehokoliv, je horší než borůvky. Mám ho na zahradě též, pokaždé mi vyroste na jiném místě, podle toho, kde se vysemení, někdy je to i cca 130 cm vysoká rostlina. Marcela
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Phytolacca americana - líčidlo americké
Čeleď: líčidlovité; výška: 100–350 cm; doba kvetení: červenec–říjen; bylina nebo keř
Černočervené plody obsahují intenzivně červené neškodné barvivo, které na světle rychle bledne. Používalo se zvláště k barvení světlých červených vín, proto byla tato rostlina často pěstována na vinicích. Toto podvádění nebylo povoleno ani v minulosti. Francouzský král Ludvík XIV. za něj trestal smrtí.
5655-phytolacca-americana-licidlo-americke-1.jpg
Citace a obrázek z článku http://www.zahrada-cs.com/a/cz/5655-phy … -americke/
YOS: U obou je kořen a semeno jedovaté. Já je od sebe nerozeznám, jen když spočítám čnělky. Americké líčidlo jich má 10 a jedlé jen 8. Kříženci víc jak 10. V tropických oblastech se pěstuje pro jejich mladé výhonky, které se 2x povaří, voda slije a pak jsou jedlé. Takže vlastně celá rostlina je jedovatá.

Všechno jde tak, jak má jít.
margran: Díky všem za odpověď,ještě jsem se žádné takové diskuze neúčastnila a myslela jsem si, že to ani nezvládnu, ale moc jsem chtěla vědět, co mi to vyrostlo. Příště pošlu fotku rostliny, která mi vyrostla ze semínka, které jsem přivezla letos z Patagonie.  margran
Další informace v článcích o rostlinách
Phytolacca americana - líčidlo americké Phytolacca americana - líčidlo americké
Čeleď: líčidlovité; výška: 100–350 cm; doba kvetení: červenec–říjen; bylina nebo keř Černočervené plody obsahují intenzivně červené neškodné barvivo, které na světle rychle bledne. Používalo se zvláště k barvení světlých červených vín, proto …
Euromedia Group k.s. | 19.08. 2009
Phytolacca esculenta - líčidlo jedlé (PROVOBIS) Phytolacca esculenta - líčidlo jedlé
Tato hlíznatá trvalka (Phytolacca esculenta) se hlásí o pozornost nejen svými krémovými vzpřímenými klasy květů, ale zejména na konci léta fialovými plody podobnými ostružinám …
PRO VOBIS, s.r.o. | 15.08. 2011
Phytolacca - líčidlo Phytolacca - líčidlo
Líčidlo: statná trvalka Nenáročné, ale impozantní líčidlo vyroste až do výšky 2 metrů. V zahradě této bylině nejlépe vyhovuje chráněné místo na slunci nebo v polostínu, uplatní se i jako solitéra …