YOS: Pře 8 lety jsem si koupila tuto rostlinku a zasadila hodně do stínu, protože má stín ráda. Stín ano, ale ne tmu. Nedařilo se jí. Přestěhovala jsem ji ještě 2x. Na sluníčku vůbec nekvetla. Pod tisem se jí taky nedařilo, protože tento strom zaplní záhon svými kořeny a jiné rostlinky nemají šanci dobře zakořenit. Další místo bylo u okapu, kde je hodně vlhko a sluníčko tam svítí až odpoledne. Když jsem se letos po 3 měsících vrátila do NL, byla jsem mile překvapená kolik květů má. Je to poprvé, kdy vidím tolik květů.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Kirengešoma dlanitá (Kirengeshoma palmata)
Marie Fárová: Kirengešomu jsem zatím vůbec neznala. Shodou okolností jsem před pár hodinami fotila květinu, o které nemám tušení, o co se jedná. Není tohle tedy taky náhodou kirengešoma? V článku na Garten se dnes píše, že vhodní sousedé jsou oměje, bohyšky, podzimní sasanky, rodgersie, ploštičníky, to vše má tato rostlina v bezprostřední blízkosti.  Ještě nekvete, ale budu ji hlídat.
Editoval Marie Fárová (28.07. 2011 14:33:23)
cz
Marie Fárová: Dnes jsem se v dešti byla podívat na kirengešomu, bohužel první kvítek byl už odkvetlý a poupata jsou stejná jako na fotce z 1.8. Tak zase příště ...
cz
cz
cz
Marie Fárová: Dnes jsem poprvé viděla krásněrozkvetlé kvítky kirengešomy. Na 100% ale nevím, jestli je to opravdu kirengešoma korejská nebo dlanitá.
cz
cz
cz
Kirengešoma dlanitá - květ (Kirengeshoma palmata)
cz
cz
cz
cz
YOS: Po prvé jsem zažila plody, protože z rodinných důvodů jsme teď v NL místo v Česku. Jsou fascinující. Ta příroda je úžasná. Nedočkám se úplného vyzrání, protože zase letíme do Česka. Škoda.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Kirengešoma dlanitá, plody (Kirengeshoma palmata)
Kirengešoma dlanitá, plody (Kirengeshoma palmata)
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
Marie Fárová: Připravila jsem si fotky rostliny, která má u sebe cedulku Kirengeshoma koreana. V poslední době si rostliny kontroluji v katalogu Florius a ouha - podle něho v pražské botanické zahradě je jen Kirengeshoma palmata . Co je správné, musím tedy nějak zjistit. Jediná BZ, kde pěstují oba druhy, je v Teplicích.
Další informace v článcích o rostlinách
Kirengeshoma palmata - kirengešoma dlanitá Kirengeshoma palmata - kirengešoma dlanitá
Doba kvetení: 8–9; Výška vzrůstu: 50–80 cm Květy: Citronově žluté, okvětní lístky voskovité, kývající se, v převislých hroznech. Listy: Matně zelené, srdčité, dlanitě zpeřené. Vzrůst: Trsnatý, hustý, bohatě rozvětvený …
Rebo Productions CZ | 01.08. 2008
Kirengeshoma palmata - kirengešoma dlanitá (PROVOBIS) Kirengeshoma palmata - kirengešoma dlanitá
Poměrně neznámá trvalka Kirengeshoma palmata je skutečnou ozdobou pozdně letních a podzimních záhonů. Zajímavé jsou nejen světle žluté, zvonkovité květy, ale také purpurově červené stonky kontrastující se sytě zelenými listy …
PRO VOBIS, s.r.o. | 02.08. 2011