YOS: Od sousedky jsem si donesla řízek bíle kvetoucího keře, ale dnes toho lituji.  Kořeny jsou hluboko a jsou plazivé. Místo jedné jich mám alespoň 10. Každý rok je seříznu, ale nepomáhá. Letos jsem je odstřihla a postříkala čistým octem. Uvidíme, zda ještě vylezou. Ještě jsem stačila udělat fotky.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Křídlatka japonská (Reynoutria japonica)
Křídlatka japonská (Reynoutria japonica)
cz
Křídlatka japonská, detail (Reynoutria japonica)
Křídlatka japonská, detail (Reynoutria japonica)
cz
Křídlatka japonská, plody 511 2 (Reynoutria japonica)
Křídlatka japonská, plody 511 2 (Reynoutria japonica)
cz
Křídlatka japonská, větev (Reynoutria japonica)
Křídlatka japonská, větev (Reynoutria japonica)
YOS: Maruško ty květy jste krásně vyfotila. smile

bresticova: Milá YOS, takú istú chybu som urobila aj ja. Mala som veľkú záhradu a pri plote som ju chcela rýchlo "ozelenať". Vtedy som ešte netušila, čo to je. Iba sa mi to páčilo. Bojujem už niekoľko rokov a žiaľ, ani ten Roundap nezaberá. Listy sa iba trochu pokrútia a sem-tam pousychajú. Keď je pôda po daždi dostatočne vlhká, tak sa snažím aj s koreňom rastliny vytrhávať. Boj s veternými mlynmi.
YOS: Lituji ještě, že jsem nevěděla o invazi této rostliny, jinak bych ji zasadila do nějaké nádoby, nebo tam, kde nemá možnost se rozšiřovat. Navíc jsem ji zasadila na 2 místech, před domem a i za domem. Leze mi všude a taky se jí nemůžu zbavit. Jinak je moc hezká a používám jí do letních kytiček. Velice zvláštně 'voní'.

cz
Hautunie srdcitá - kořeny invazní (Houttuynia cordata)
Hautunie srdcitá - kořeny invazní (Houttuynia cordata)
YOS: Všem milovníkům přírody.
Jde o novodobý invazní plevel z Afriky, který roste už i u nás. Jde o starček úzkolistý, jedovatá rostlina, vytvářející velké množství semen. Je nebezpečná nejen pro jiné rostliny, ale i pro živočichy. V jižní Francii v Pyrenejích obyvatelé soustavně tuto rostlinu vytrhávají a pálí. Chtěla bych, aby se i u nás tato rostlina vytrhávala a ničila, třeba jen hozením do popelnice. Poznáte ji lehce podle velkého množství menších žlutých kvítků a úzkých lístků. Je hodně větvená, téměř keřovitá, maximálně 1m vysoká. Roste nejraději mezi kamením, kolem řek, kolem cest a možná někde i na zahrádce.

cz
Starček úzkolistý (Senecio inaequidens)
Starček úzkolistý (Senecio inaequidens)
cz
Starček úzkolistý, detail (Senecio inaequidens)
Starček úzkolistý, detail (Senecio inaequidens)
YOS: Maruško, to jsem jedině ráda. Ale, kdyby náááhodou, tak ji vytrhněte a zničte. Děkuji.