YOS: Dostala jsem větvičku této voňavé bylinky, která voní jak eukalyptus. Latinský název je Plectranthus argentatus, česky Rýmovník,. Rýmovník snad proto, že srolované lístky se strkají do nosu při rýmě. Bylinka je příbuzná naší známé okrasné Plectranthus coleoides, molici - moud pochvatcovitý.  I tato okrasná je voňavá a odpuzuje mouchy a komáry. Obě jsou trvalé, ale neotužilé, často se pěstují jako 1-leté.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Molice, moud, Variegatus (Plectranthus madagascarien)
Molice, moud, Variegatus (Plectranthus madagascarien)
cz
Rýmovník (Plectranthus argentatus)
Rýmovník (Plectranthus argentatus)
YOS: Pokojovou molici mám nejméně 6 let a patří k těm, které vydrží i velké zanedbání. Orchideje to nevydrží. Dostala jsem jich už několik, ale každá odešla sad. Tu poslední si vozím sem a tam, ale vždy utrpí.

Všechno jde tak, jak má jít.
Vladimír Vytásek: Jako léčivka se používá rýmovník druh Plectranthus amboinicus, léčivá část je list užívá se odvar z 1 listu na 1 šálek. léčí horečnaté stavy,snižuje vysoký krevní tlak,cholesterol,pomáhá odstraňovat ledvinové a žlučové kameny,pomáhá při křečích trávicího traktu, antihelmetikum, astma,kašel  má velmi široké léčivé působení u nás zatím tato léčivka moc známá není.   Vláďa
Editoval Xenotoca (19.08. 2012 21:25:16)

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.