Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den,
obracím se na Vás jako už mnohokrát, s prosbou o radu... Zakoupila jsem roubovanou lísku. nevím, co je to za odrůdu, je nyní veliká sotva 30cm ale už má jeden poměrně velký oříšek. Chci ji zasadit do výběhu ke slepičkám, ale bojím se, aby jí tolik výživná půda neublížila. Výběh není moc velký, a na jedné jeho části je zakopána plastová jímka, takže často i v zimě, kdy leží všude sníh, je vy výběhu nad tou jímkou sněhu minimum, protože ho rozehřívá teplo, které jímka produkuje. Nevím ale, zda by mu případné vyšší teplo půdy v zimě taky třeba nějak  neublížilo... Myslíte si, že se líska do mého výběhu u slepiček hodí? Pokud ne, můžete alespoň, prosím, poradit, která rostina by půdu v tom výběhu, obohacenou o slepičí trus snášela dobře?
Mnohokrát děkuji MŠ
Dotaz zákazníka Subtropického zahradnictví Kruh
zahradnictvikruh: Dobrý den,  vzhledem k tomu, že jsem několik let bydlel s rodiči   v rodinném domě na vesnici, kde jsme pochopitelně měli i slepice, tak Vám mohu s určitostí  říci, že  lísce neublíží výživná půda, ale zcela jistě ji zlikvidují slepice, které sezobou každý nový list a  pravděpodobně i rostlinu vyhrabou.  Takže doporučuji zasadit rostlinu někam jinam.  Až bude líska dostatečně vzrostlá, tak  je možné  k ní slepice pouštět. Postarají se o to, že úroda nebude tolik napadená červy.

Pavel Beran, Subtropické zahradnictví Kruh
jacktenrek: Pozdě možná, ale zkusim napsat : mame 20 slepic cca 70 m2 dali jsme do vybehu meruňky a uvažoval jsem i o lísce nedal jsem ji tam jen z důvodu toho, že už neni místo na slunci tak šla jinam ..ale nebál bych se ji tam dát ..jen maximalne na rok dva než se rozroste do výšky ohradit pletivem ..ony ty slepičky vyzobou aspon toho červíka co to napadá ...  už jsem to videl u slepic a to už byly keříky tak 4-5 m vysoké ...