facebook: Jaroslava Marková Pro můj prodej vysévám první bazalku asi po 5 semenech rovnou do květináčků. V dubnu vysévám do volné půdy ve foliovníku bazalku k řezu natě. Přebytečné rostliny přesazuji do květináčků také k přímému prodeji. Oba způsoby mi připadají rovnocenné.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
YOS: Děkuji paní Miloslavo. Jsem ráda, že tu máme zahradnici. Můžete být pro hodně lidí užitečná. Přesnější název je Ocimum kilimandscharicum 'African Blue', Bazalka křovitá. Ráda bych si ji na jaře u Vás objednala. Je to bazalka trvalá, ale nevím jak ji přezimujete. Může zůstat venku? Asi ne, když je z Afriky. Zřejmě na zimu do tepla a na jaře zase ven. Její druhotné jméno kilimandžáro napovídá, že potřebuje pořád teplo. Souhlasí? Děkuji.

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Bazalka pravá
Bazalka pravá, vonná (Ocimum basilicum) se k nám dostala v 16. století z Indie a Íránu. Dříve se u nás hodně pěstovala nejen jako léčivá a kořeninová rostlina, ale také jako okrasná rostlina do okenních truhlíků, kde byla kromě vůně vítána i její schopnost …
Vydavatelství ERA | 11.02. 2007
Aromatická bazalka Aromatická bazalka
Bylinka v roli okrasné rostliny Na seznamu oblíbených ’Magical Michael’ bylinek patří bazalce jedno z prvních míst. Kromě vůně a široké škály využití v kuchyni je příčinou její popularity i mnohotvárnost odrůd. Kromě typických „kuchyňských“ bazalek …
Ocimum selloi 'Green Pepper' - bazalka vytrvalá Ocimum selloi 'Green Pepper' - bazalka vytrvalá
Výška: 60 cm Květ: růžový Velmi populární druh poslední doby zejména v Americe s výraznou vůní a chutí připomínající zelený pepř nebo feferonky. Je používán k přípravě pokrmů také v Brazílii a Mexiku. Vhodná k přípravě salsy, polévek atd …