Poměnka: Tady je foto jehličnanů,ale bohužel nevím názvy některých ani česky,budu ráda jak je určíte pokud Vás tím nebudu obtěžovat.
cz
Brslen
Brslen
cz
Cypřišek hrachonosný (Hamaecyparis pisifera)
Cypřišek hrachonosný (Hamaecyparis pisifera)
cz
Jalovec Stricta (Juniperus communis)
Jalovec Stricta (Juniperus communis)
cz
Javor a jehličnany
Javor a jehličnany
cz
Jehličnan
Jehličnan
cz
Jehličnany
Jehličnany
cz
Jehličnany a traviny
Jehličnany a traviny
cz
Jehličnany vřesy
Jehličnany vřesy
cz
Smrk conika (Picea)
Smrk conika (Picea)
cz
Stříbrný smrk
Stříbrný smrk
cz
Tis Juka Túje
Tis Juka Túje
Ascam: YOS - vždycky to může být něco jiného, ale tou conikou jsem si celkem jistá. Mám jeden čtyřmetrový na zahradě big_smile
cz
Smrk Conica (Picea)
Smrk Conica (Picea)
Poměnka: Děkuji Vám všem za za názvy jehličnanů napíši názvy a budu hledat.YOS máte pravdu je to Conika a má 31let  je hodně proschlý tak ho chceme odstranit a zasadit nový.
YOS: Poměnko, Ascam má pravdu, mě se zdál na coniku příliš vysoký. Ať se Vám oslava vydaří.  smile

Všechno jde tak, jak má jít.
Ascam: Poměnko - pokud se Vám líbí, tak ho nekácejte - jen důkladně ostříhejte. On Vám pěkně obrazí. Jinak uvnitř je conika suchá vždycky - tím, jak je hustá, tak jehlice ztrácejí svůj význam a zaschnou.
Jan Kolman: Na obr.č. 2 je jalovec obecný - Juniperus communis, cv. hibernica, (syn Juniperus communis stricta ).Tento kultivar jalovce je vhodné na zimu stáhnout ( ovinout ) provázkem a střásat s něj sníh, aby se nerozklesával.
  Na obrázcích č. 4, 5 a 6 jsou kultivary smrků - vzhledem k sestříhávání nelze určit kterých.
Na obrázku č. 7 je cypřišek hrachonosný - Chamaecyparis pisifera, cv. Boulevard. Tento kultivar je sice krásný, ale velmi náchylný k prosychání.
Ještě dodávám, že zerav je český název pro rod Thuja, čili zerav = túje.
Editoval wochozsky (21.08. 2011 12:43:57)
Poměnka: Pane wochozky děkuji,ano jalovec máme stáhnutý a sníh vždy setřeseme je špatně zasazený právě na něj vždy sjede sníh a tak je z  jedné strany takový odřený je přivezený z hor Beskyd a má asi 20 let.S cypřiškem máte pravdu že hodně prosychá a děkuji za tu Túji ,takže Túje či Zerav je to samé latinsky Thuja.
Daniela74: Zkusila jsem na vaše doporučení utrhnout větvičky jalovců šupinatých a rozemlít a nejsem si teď vůbec jistá jestli je můj vyšší jalovec vůbec jalovec,protože nepíchá a  pěkně voní zatím co jalovec nízký píchá a skoro nevoní přidám fotečky:
cz
Cypřišek hrachonosný Boulevard (Chamaecyparis pisifera)
cz
Jalovec šupinatý (Juniperus sqamata)
Jalovec šupinatý (Juniperus sqamata)
YOS: Danielo, díky Vám jsem si udělala trochu jasno. Ten Váš velký 'jalovec' není jalovec šupinatý, ale  Chamaecyparis pisifera 'Boulevard'Cyprišek hrachonosný boulevard. Pan wochozsky mne opravil, teď, druhý obrázek, malý namodralý jehličnan s kulatou korunou a krátkým kmínkem.  Podle fotografie je obtížné určovat druhy, pokud není jasně vidět detail a trochu popis. V této oblasti se zatím moc nevyznám, ale chtěla bych proniknout do základních druhů. Nejlepší by bylo začít určovat jehličnany postupně jeden po druhém.  A ke každému přidávat Vaše fotografie toho stejného druhu, zkušenosti s pěstováním a stříháním.

YOS: Posílám k porovnání větvičky dvou podobných jehličnanů. Cypryšek hrachonosný boulevard V LEVO a jalovec šupinatý V PRAVO. Naštěstí se dají lehce od sebe rozlišit, protože cypryšek je stromek vyšší jak 1m a jalovec je jen nízký, zemkryjící jehličnan. Na fotografii se mi zdají podobné. Trochu jsem je oba prozkoumala a doufám, že už je nikdy nepopletu. smile
Editoval YOS (21.09. 2011 17:37:33)

cz
Cyprišek hrachonosný, Jalovec šupinatý (Chamaecyparis pisifera Juniperus squamata)
Cyprišek hrachonosný, Jalovec šupinatý (Chamaecyparis pisifera Juniperus squamata)
Jan Kolman: Několik poznámek ke snímkům jehličnanů pí. Poměnky :

Juniperus squamata Blue Star je na snímcích č.10 a č.12 před yukkami a sloupovitým Juniperus communis. Pro porovnání viz : www.zahrada-cs.com/a/cz/4997-juniperus- … -supinaty/
Roste v mládí kulovitě, později trochu rozklesává do stran a jehličí má výrazněji do modra, na rozdíl od :
Juniperus squamata Blue Carpet - ten se rozrůstá nepravidelně, hodně do stran, poměrně nízko u země,takže vytváří "koberec" - the carpet = anglicky koberec. Jeho olistění je spíše do modrozelena - viz snímek.

Další šedomodrou jehličinou je Chamaecyparis pisifera Boulevard, o kterém psala pí YOS. Ten ale roste vzpřímeně - viz snímek.
cz
cz
Cypřišek hrachonosný Boulevard - detail olistění (Chamaecyparis pisifera)
Cypřišek hrachonosný Boulevard - detail olistění (Chamaecyparis pisifera)
cz
Jalovec šupinatý Blue Carpet (Juniperus squamata)
Jalovec šupinatý Blue Carpet (Juniperus squamata)
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
YOS: Wochozsky - je báječné, že jste poslal snímky celých rostlinek. Když se dívám na ten Vás jalovec šupinatý, tak začínám pochybovat o té mojí větvičce. Posílám snímek celé mojí rostlinky. Bohužel jí jedna část odešla. Ta Vaše má koncové větvičky dlouhé a tenké. Ta moje ne. Jaký druh jalovce tedy mám?

cz
Jalovec šupinatý, Blue Star (Juniperus squamata)
Jalovec šupinatý, Blue Star (Juniperus squamata)