Roiko: Zdravim.
Potreboval by som poradit niake dostupne nenarocne pokojove rastliny, celkovo nenarocnych a hlavne  nenarocnych na svetlo/menej narocnych..
Editoval Roiko (30.08. 2011 16:07:05)
YOS: Myslím si, že můžete pěstovat Draceny, nejodolnější je Drcaena marginata. Fíkusy taky snesou méně světla, ale musí mít teplo. Např. Ficus elastica - fíkovník pryžodárný, gumovník nebo Ficus benjamina - fíkus malolistý - benjamínek. Dále tchýniny jazyky Sansevieria nebo Cissus rhombifolia - žumen jižní - plazivá, nebo visící rostlina z čeledi jako vinná réva. Dále máte velký výběr z čeledi Araceae - druhy potosů např. Epipremnum pinnatum , odborně šplhavnice. Nebo velikánskou pokojovou monsteru - Monsterafilodendron - Philodendron aj.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Dracena (Dracaena marginata)
Dracena (Dracaena marginata)
Marvella: Dobrý den,  já mám dobrou zkušenost co se týče pokojových květin a špatného světla s Fíkovníkem pryžodárným - Ficus elastica, Sansevieria trifasciata - Tchýnin jazyk (ten je snad opravdu nesmrtelný), dracenou, klívií - Clivea - řemenatka. Bohužel co se týče šera mám tu zkušenost, že v každém prostoru je to pokus-omyl, až přijdete na to, které kytce se nejlépe daří. Marcela
Roiko: Dakujem vsetkym. Nakoniec to dopadlo tak,ze som sa zastavil v kvetinarstve a chcel som nieco nenarocne a menej narocne na svetlo,ale muselo to byt viac-menej plazive a tak som si zobral nieco taketo,akurat som sa zabudol spytat co to je a ako sa to vola..hmm

Tak ak by niekto vedel co to moze byt,dajte prosim vediet.
cz
Maranta (Maranta)
Maranta (Maranta)
facebook: Pavlína Hučínová Tato rostlina se jmenuje Maranta
Miluska Beruska je to tak,mám jí také.-)
Růžena Mikulova Mohu jedině potvrdit

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
bresticova: Názov sedí, aj nároky na svetlo, ale táto rastlinka je citlivá na prievan a chlad. Čiže je vhodná iba do miestnosti s ustálenou teplotou, žiadna chodba. Pri dobrých podmienkach sa rýchlo rozrastá.