Vendakv: Máte nádherné kytičky,pastva pro oči. Musím se přiznat, že i já jsem se již chtěla pochlubit svou pýchou, ale já jsem takový zahrádkář, nezahrádkář :lol: . Abych to uvedla na pravou míru, miluju zeleň, keříky, kytičky i nějaká ta havět v mé zahrádce nesmí chybět,ale ze všeho znám jen část a latinsky?! No ouvej  :rolleyes:
YOS: Vendakv, jen se pochlubte, pomůžeme Vám kytičky, keře pojmenovat, pokud toho nebude celé moře. Nejlépe jednu po druhé. Nebo založit nové téma, pokud není dosud založené. Dá se zjistit v horní-pravé části, když vepíšete do kolonky  f o r u m   název, který znáte. Např. vyfotíte levanduli, tak napíšete do kolonky  f o r u m   levandule a stisknete enter. Najde Vám to ve fóru vše o levanduli.
Editoval YOS (29.08. 2011 23:00:49)

Všechno jde tak, jak má jít.
Vendakv: No dobře jak chcete yikes)...Tak u mého prvního příspěvku opravdu nevím nic,jen,že jsem ho letos dostala a měl by být nenáročný big_smile

Koukám,že foto není až tak kvalitní,zítra pořídím detailnější...
cz
Tavola kalinolistá (Physocarpus opulifolius)
cz
YOS: Vendakv - tato fotografie se Vám povedla. smile Máte tam jen jednu tuto rostlinku? Mohla by to být ta lebeda zahradní červená Atriplex hortensis 'Rubra'. Je to vlastně semenný plevel, takže určitě máte těchto rostlinek v zahrádce víc.  To bude lebeda stařenka, že má tak scvrklé - pokroucené listy. big_smile

cz
Lebeda zahradní červená Rubra (Atriplex hortensis)
Lebeda zahradní červená Rubra (Atriplex hortensis)
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
Vendakv: YOS,tak to první asi lebeda nebude,jsem trochu prolézala články. To moje by měl být stromek a žádný ptáček,ale nějaké zahradnictví big_smile
U té druhé rostlinky si nejsem vůbec jistá, koukala jsem na články, ale trochu mě mate ta výška. Ta moje má totiž cca 50cm, nafotila jsem ještě nějaké detaily,tak pokud vás nenudím tak mrknněte wink
cz
A ještě detail
A ještě detail
cz
Cca 50cm na výšku
Cca 50cm na výšku
YOS: Vendakv, lebeda ani astra to nebudou. Podle lístků 'kopretinových květů' by to mohla být chrysantéma. Astry mají  kopínaté lístečky, které jsem viděla na první fotografii. Ta červená rostlinka bude tedy strom? To jste nenapsala. Hledejte v javorech. Já se teď musím jít balit, protože zítra odjíždím na 2 týdny do Španělska učit se španělsky.