bala: Mám jednu květinu, u které si nejsem jista co to je, jestli je to dysodie nebo....? Prosím o pomoc při její identifikaci,.. děkuji
Editoval bala (02.09. 2011 00:36:21)
cz
Dvouzubec (Bidens ferulifolia)
cz
bala: Jj, tak jsem konečně našla knížku letniček a je to opravdu bidens, za nic na světě jsem si nemohla vzpomenout moc děkuji za pomoc při určení květinky, mám ji již několik let na zahradě, vždy mi zase na jaře sama vysemení a tak ji pak přesazuji na místa, kde bych chtěla aby mi stále rostla.......Chtěla jsem doplnit název, ale už je doplněn, mockrát děkuji za označení u fotografie......
Editoval bala (02.09. 2011 12:11:26)
Další informace v článcích o rostlinách
Bidens ferulifolia - Dvouzubec ločidlolistý Bidens ferulifolia - dvouzubec ločidlolistý
Vzhled: Jako letnička pěstovaná trvalka s doširoka převisajícími, až 1 m dlouhými výhony; květy ve zlatožlutých, hvězdicovitě rozevřených úborech; listy dvojitě zpeřené, tmavě zelené …
Svojtka & Co. s.r.o. | 20.06. 2007
Bidens ferulifolia - dvouzubec ločidlolistý Bidens ferulifolia - dvouzubec ločidlolistý
Plazivá nebo převislá trvalka s tenkými lodyhami, obvykle pěstovaná jako letnička. Vykvétá hvězdovitými úbory nad jemně členěnými listy. Velmi vhodná do závěsných nádob …
Bidens ferulifolia - dvouzubec prutolistý Bidens ferulifolia - dvouzubec prutolistý
Obecné údaje: Keřovitá, 50–60 cm vysoká a krátce žijící trvalka se zlatožlutými, vonnými květy má svou domovinu v Mexiku a Arizoně. V jižní části USA a v Latinské Americe je považována za houževnatý plevel na polích kukuřice, obilnin a sóje. Jméno dvouzubec …
Rebo Productions CZ | 22.04. 2008