Ing. Miloš Krump: Přidávám pár fotek mých záhonů lilií.
Jednotlivé odrůdy se nacházejí v záložce: 
= Cibuloviny, hlíznaté rostliny A-Z
= Lilie - Lilium

Budou zde uvedeny jak odrůdy lilií tak malé poohlédnutí do minulosti v pěstování mých lilií.

Miloš
Editoval krumpold (08.02. 2014 20:59:45)

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
Ing. Miloš Krump: Eva NE - co se týče Lysé obcas tam jezdím ale letos ani loni jsem se nemohl účastnit, vždy mi vyšla dovolená v tomto termínu (ale pokud jste tam nějaké viděla bylo to zřejmě od místního zahradníka pana Basíka od ktrého nakupuji každý rok nove a nové lilie) - Pan Basík má nejlevnější cibule lilií. Co se týče sponzorství tak si je kupuji sám, každý rok za ne utratím cca 1 000,-

Gapok - s chřestovníčky problém nemám, v červnu občas vidím nějaké, ale ty posbírám a likviduji (počítám tak do 10 brouků, víc jich nikdy nevidím). Jediným problémem v letošním roce je deštivé počasí - Botritida lili.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
jituška: krumpold  tak to je úžasná nádhera,můžete se srovnávat s těmi špičkovými zahradníky,protože takové poklady,jako máme Vy,to se vydí pohromadě málo kdy...klobouk dolů...Já každý rok objednávám u pana Basíka a moje spokojenost s ním je veliká.Mám zatím jen kolem 60 cibulí,ale opět na jaře nějaký ten kousek dokoupím...Přeji hodně zdarů v pěstování..
Další informace v článcích o rostlinách
Lilium 'Cobra' - lilie [orientální lilie] Lilie - orientální lilie (OR)
Tato skupina se vyznačuje 120-150 cm vysokým vzrůstem, nepříliš pevným stonkem (vyvazujeme k opoře) a zálibou v polostinných stanovištích. Půdu vyžaduje okyselenou pravidelným přidáváním rašeliny …
Pěstujeme lilie Pěstujeme lilie
Příručka o pěstování lilií, které jsou pro svoji krásu a variabilitu stále oblíbenější jak na zahrádce, tak i jako řezané květiny ve váze. Autor - Ing. Břetislav Mičulka - do knihy shrnul zkušenosti získané během více než 30 let pěstování, šlechtění …
Lilium Pěstované lilie
Původně se v zahradách pěstovaly botanické lilie, jejichž cibule byly získány v přírodě. Některé se dovážely i na velikou vzdálenost, např. lilie zlatavá (L. auratum) a nádherná (L. speciosum) z Japonska do USA i do Evropy. Později se přecházelo na pěstování …