Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den
mám zájem o pěstování moruše , ale nevím kdy je vhodné ji zasadit a zda u nás cca 550 m.n.m  poroste . Jaká je prosím vhodná  doba k výsadbě  a myslíte , že v našich podmínkách poroste?Mám hlavně zájem  o moruši černou .
Děkuji za odpověď.

Dotaz zaslaný uživatelem mailem
zahradnictvikruh: Dobrý den, Moruše patří mezi rostliny kterým se daří nejlépe v našich teplejších oblastech. Pokud ji chcete pěstovat v 550 m.n.m  pak musíte vybrat dostatečně chráněné stanoviště. Navíc doporučuji na zimu rostlinu přihrnout jako růže a vršek obalit.  Pokud by byly větší mrazy pak v místech kde bude dostatečně přihrnuta zemina moruše nezmrzne a na jaře zespodu obroste.  Ve Vašich podmínkách bude vhodnější doba pro výsadbu jaro.

Pavel Beran, Subtropické zahradnictví Kruh
YOS: Chtěla bych se zeptat obyvatel Tábora nebo blízkého okoli, zda neví jaké plody plodí stoletá moruše naproti SZŠ na na náměstí  T. G. Masaryka? Zajímá mne zda bílé, červené nebo černé. Děkuji

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Morus platanifolia - moruše platanolistá Morus platanifolia - moruše platanolistá
Moruše platanolistá, jak sám název napovídá, je velmi zvláštní odrůda moruše s hluboce vykrajovanými, sytě zelenými, lesklými listy odvozenými od platanu a rozložitou korunou tvaru otevřeného deštníku. Proto se velmi často setkáte s poněkud romantickou lavičkou …
Morus nigra - moruše černá Morus nigra - moruše černá
Na našem území se moruše pěstují už po staletí, jsou to teplomilné stromy, proto jim vyhovují teploty, které neklesnou pod 8 °C. Nejlépe jim vyhovují výhřevné, dostatečně propustné půdy. Nesnášejí přemokření …