bresticova: Yos veľmi som zostala prekvapená nad obrázkom Lonicera pileata, presnejšie nad plodmi . Tento kríček mám na záhrade už roky, dopestovala som si ho iba z odrezku. Názov som doteraz nevedela a ani to, aké má plody. Už som ho plánovala aj vyhodiť, lebo okolo sa rozrástli iné kríčky a on je tam taký utopený. Ale keď tak rozmýšľam, on mi ani nekvitol. Nie je to tým, že ho často rezom upravujem?
YOS: Bresticova - jestliže ho často řežete, tak je to keř hustý a Vy si květů ani plodů nevšimnete. Můj keřík jsem dosud nestříhala, proto jsem si plodů všimla. Novější druh Lonicera nitida má větve převislé a snad její plody nedozrávají. Ta moje má větve rovné - trčavé. Existuje teď tolik druhů, že je těžké se v nich vyznat. big_smile.  Do požadovaného tvaru se má stříhat teď - září - říjen. Snese opravdu všechno.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: YOS, tak jsem na zimolezu kloboukatém ještě pár fialových kuliček našla !!!
Na stejném místě jsem pořídila i obrázky plodu dřínu japonského.
Editoval Marie Fárová (30.09. 2011 22:54:00)
cz
Dřín japonský (Cornus kousa)
Dřín japonský (Cornus kousa)
cz
Dřín japonský - plod (Cornus kousa)
cz
cz
cz
Zimolez kloboukatý (Lonicera pileata)
Zimolez kloboukatý (Lonicera pileata)
cz
Zimolez kloboukatý - plod (Lonicera pileata)
cz
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dekorativní plody a trny některých druhů a kultivarů vyniknou právě v tomto období. Dřišťály (Berberis) jsou keře hojně rozšířené v našich zahradách. Rod Berberis je velice pestrý a zahrnuje keře opadavé i stálezelené, od nízkých až po vysoké, různě barevně zbarvené. Ve většině případů jde o keře trnité, vyžadující plně osluněná místa (vyjma žlutolistých kultivarů) a propustnou půdu. Mnoho druhů a kultivarů snáší i extrémní podmínky – sucho, úpal, kamenné podloží apod.
Citace z článku http://www.zahrada-cs.com/a/cz/5907-ber … zahradach/
cz
Dřišťál Juliin - plody (Berberis julianae)
Dřišťál Juliin - plody (Berberis julianae)
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prunus spinosa - trnka obecná
Čeleď: růžovité (Rosaceae).  Lidové názvy: trnky, trní, slíva trnka.| Trnka je hustý a nepravidelně větvený trnitý keř vysoký 1 až 3 m, jen zřídka vyšší. Vytváří četné kořenové výběžky, jimiž se rychle vegetativně rozmnožuje.
Citace z článku http://www.zahrada-cs.com/a/cz/2681-pru … ka-obecna/
cz
Trnka obecná - plody (Prunus spinosa)
cz
cz
cz
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Réva vinná (Vitis vinifera) je rostlina z čeledi révovitých. Její zralé plody (bobule) se používají především jako surovina pro výrobu vína a dalších nápojů, ale též k přímé konzumaci. Někdy se označuje též jako evropská réva nebo jako ušlechtilá réva.
Citace z http://cs.wikipedia.org/wiki/Réva_vinná
cz
Réva vinná - plody bobule (Vitis vinifera)
cz
cz
Réva vinná - vinohrad (Vitis vinifera)
Réva vinná - vinohrad (Vitis vinifera)
YOS: Garten - Doplním o účinky plodů vinné révy. tongue   Močopudné, mírně projímavé, žlučopudné, posiluje nervovou soustavu. Zlepšuje zažívání, snižuje žaludeční kyseliny, a tím pomáhá při pálení žáhy. Zlepšuje také tvorbu červených krvinek, jaterní funkci a chronický zánět průdušek. Zbavuje střeva nestrávených zbytků potravy a pomáhá vylučování jedovatých a chemických látek, nahromaděné ve tkáních, tím pročistí celý organismus a blahodárně tak působí při arterioskleróze a dně. Pomáhá při odtučňovací kůře. Plody je nejlépe jíst čerstvé a dobře umyté. Semínka obsahují olej, ve kterém je i lecitin - na snížení cholesterolu. V semínkách jsou katechiny, které zajišťují přísun živin do vlasových váčků.

Danielo - do 12. října měsíc dorůstá a působí na nás a na rostlinky stále větší silou. Doba vhodná pro výsadbu. 12.října bude úplněk. Nej, nej, nejlepší den pro výsadbu je 2 dny před úplňkem. tj. 10.10. Po úplňku bude Měsíc couvat a jeho síla se bude snižovat.

Všechno jde tak, jak má jít.
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Šípky (latinský název pro toto léčivo je Fructus cynosbati) jsou souplodí nažek (plody růže jsou totiž nažky). Mají vysokou hodnotu vitamínu C a A, obsahují i vitamíny K, PP, B1 a B2. Patří do čeledi růžovitých, což patřičně dokládají jejich pichlavé, svědění vyvolávající štětiny přidržující nažky, které jsou uvnitř. Šípkový keř uvidíte v plném květu na začátku léta, v červnu a červenci, šípky se pak dostaví na podzim, obvykle během září.
Citace z http://cs.wikipedia.org/wiki/Šípky
cz
Růže šípková - plody, šípky (Rosa canina)
cz
cz
cz