Jiří Beňas: Dobrý den všem,
jsem nový uživatel na foru a sháním semena nebo semenáček Cykas circinalis (pravý indický). Pěstuji palmy již delší dobu a cykasy příležitostně obohacuji svou sbírku. Cykasů mám asi dvacet druhů a Cykas circinalis jsem kdysi měl vypěstovaný ze semene, ale bohužel jsem o něj přišel. Našel by se někdo, kdo má navíc klíčení chopná semena nebo jeden semenáček navíc možný k prodeji ?
Děkuji za nabídku  Jiří Beňas
george5167: Základní zákon správného zahradníka - obchodníka je toto : nejlepší rostlina pro zákazníka je ta, která mu co nejdříve zajde.
K cykasu : dejte rostlinu v říjnu do + 2 - +5 C,chce v zimě chladno, u mne na Lošinju, kde v zimě nemrzne, jsou cykasy v zahradách staré 100 let, jedny z prvních v Evropě. Přivezli je kapitáni z maličkého ostrůvku Susak, kteří patřili na plachetnicích k nejlepším. V zimě nezalévejte, ale každý týden lehounce sprejujte, v létě úpal až 1/4 stín, hnojit hnojivem na palmy. V létě / květen - září / mohou být v bytě.
Další informace v článcích o rostlinách
Cycas circinalis - cykas indický (FLORA OLOMOUC) Cycas circinalis - cykas indický
Příbuzný druh ceratozamie Cycas circinalis v tropickém skleníku se také chlubí svou elegantní krásou (po celé léto) – žlutavou šišticí vyrůstající uprostřed růžice listů …
Cycas circinalis - cykas indický Cycas circinalis - cykas indický
Cycas circinalis je má oproti svému známějšímu příbuznému Cycas revoluta jednu estetickou přednost: jeho někdy až modravě zelené lístky skládající zpeřené pérovité listy mají svěžejší vzhled a jsou méně tuhé a pichlavé. Dorůstají až třímetrové …
Rebo Productions CZ | 08.01. 2010