Marie Fárová: Paní Evo, přiznám se, že o brachychitonu jsem v životě neslyšela. Dívala jsem se na Vaši fotku tohoto kvetoucího stromu a to je nádhera - krásné kvítky! Tak mě napadlo, nemůže být 3 1 a 3 2 také tenhle strom s dalším počínajícím květenstvím? Počasí bylo letos v Portugalsku tak teplé, že mnoho stromů nakvétalo znovu v říjnu.
Hledám a hledám, včera jsem náhodou na netu objevila název stromu, který jsem hledala už hodně dlouho - Ukarína (Uncarina decaryi), fotku dám až večer, teď musím od PC. smile
Editoval Marie Fárová (12.01. 2012 16:05:42)
Eva N E: Paní Marie,kdepak,všechny brachychitony mají květy jako zvonečky. Nemáte ještě nějakou fotku toho bíle kvetoucího stromu - 31 a 32 ? Snímek není moc ostrý, ale napadlo mě, jestli by to nemohl být nějaký šeřík? Podle listů a snad i květů. Např. Syringa reticulata var. amurensis , Šeřík sítňatý amurský. Nemůžete si přiblížit květy?
Ta Ukarína je krásná, já ji nikdy neviděla.
Marie Fárová: Paní Evo, bohužel  31 a 32 jsem fotila zdálky přes zeď a květy jsem musela přiblížit na úkor kvality fotky. Lepší bohužel nemám. Máte pravdu, Syringa reticulata var. amurensis má velmi podobné květy (), ale listy má téměř stejné, jako náš šeřík a tyhle byly takové povoskované, lesklé. Řekla bych stejné, jako neznámá 232. Mohl by to být i Ligustrum lucidum (), tady jsou i listy stejné.
Editoval Marie Fárová (13.01. 2012 21:25:21)