Estella: Moc se mi líbí liliovník tulipánokvětý, ale někde jsem četla, že obsahuje jed. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte jak moc je jedovatý a jestli jsou jedovaté všechny části? A taky by mě zajímalo, pro koho je jedovatý zvířata, lidi? Předem moc děkuji za odpovědi.
Editoval Estella (01.11. 2011 11:32:38)
Marvella: Dobré ráno Estello, tak já bych to též klidně "riskla". Vždyť v zahradě je tolik jedovatých rostlin, keřů a vůbec nad tím člověk nepřemýšlí. Psy máme dva a ještě nikdy nic neokousali nebo nesežrali jedovatého. A co je třeba spadaného listí z oleandrů....Marcela
Editoval Marvella (02.11. 2011 09:07:54)
jituška: Dobrý večer Estello i já se přidávám k Marcelce,že je mnoho jedovatých rostlin.I já jsem neustále četla různé knihy,abych si nedala na zahradu něco jedovatého,ale to bych se musela dost omezit ve výběru FLORY,tak jsem to vzdala.Máme tři děti i 2 kočičky,ale nikdy jsem s tím neměla žádný problém.
jacktenrek: Kočky stromy nežerou lol a vybíraji si co pozřou na tráveni a vyčištění žaludku .... je tolik rostlin jedovatejch, krom tech co jsou jedovatý či alergeny i při doteku, že je netřeba moc řešit .. no možná ješte ty co maj bobulky ..kvuli dětem ..
Estella: Prosím ještě o jednu informaci. Koupila jsem si stromeček liliovníku tulipánokvětého, nedávno jsem ho ještě nenarašený zasadila, ale jeden den byl přízemní mrazík. Tak by mě zajímalo, jestli se náhodou mrazem nepoškodil, protože stále ještě neraší. Kdy začínají tyto stromy v našich podmínkách rašit? Pupeny mi přijdou v pořádku i když jem je nerozlupovala, dávám mu zatím čas. Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.