Jan Kolman: Paní Fárová má pravdu - je to Cimicifuga - štěničník, možná Cimicifuga simplex, který je nejpozdnější.. Astilbe x arendsii "Bumalda" má typicky čechravovité rozvětvené květenství a je růžová.

Nerad to dělám, ale musím bohužel podotknout, že paní YOS, buď ve snaze o originalitu, nebo o osobní zviditelnění na tomto foru uvádí neexistující, nebo nesprávné názvy rostlin.
Spiraea x bumalda - kříženec mezi tavolníkem japonským, Spiraea japonica a tavolníkem bělokvětým, Spiraea albiflora, má už dávno uznávaný český druhový název tavolník NÍZKÝ. Tavolník "bumaldový" je podobný výmysl jako "amelanchierova borůvka", který šíří zahradnictví Kruh pro muchovník - Amelanchier.
Dalším  skvostem z její "dílny" je zvonek "Poscharkův", Campanula poscharskyana. Tento zvonek je pojmenován podle německého botanika a zahradníka Gustava Adolfa Poscharskyho, který žil v Drážďanech v letech 1832 - 1917.
Když už tedy česky, tak zvonek Poscharskyho.
Kdo chce šířit osvětu, tak by měl být přesný, aby neuváděl lidi v omyl. Botanických názvů se to týká dvojnásob.
YOS: wochozsky - kdybych se snažila o originalitu nebo osobní zviditelnění na tomto foru, tak bych určitě neuváděla neexistující nebo nesprávné názvy rostlin. Uvádím názvy, které jsem buď vyčetla někde v knížce nebo na internetu. Myslela jsem si, že toto fórum je od toho, abychom si vzájemně pomáhali a né se napadali. Tavolník jsem opravila. Děkuji za upozornění. Zvonek Poscharkův je správně. Nikde se neuvádí zvonek Poscharskýho. Někdy se používají názvy pro lepší orientaci, jako je v případě zahradnictví Kruh. Tento název používají i na a další. Plody muchovníku se totiž velice podobají borůvkám. Muchovník je pro většinu z nás neznámý, ale borůvka je známé a vynikající ovoce, proto borůvka amelanchierova.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: YOS, opravdový znalec nejsem ani náhodou, jsem jen amatér, kterého flóra moc baví. I já jsem zjistila, že u některých fotek mám chybné označení, prosím o shovívavost a upozornění. Společně se nám určitě podaří všechny obrázky popsat správně. smile
YOS: Maruško, taky jsem jen amatér a taky mě to baví a vždy se ráda přiučím a poučím. smile smile smile Jsem ráda, že toto fórum existuje a že se mohu stále učit.  Když jsem chodila s větvičkou řešetláku a ptala se lidí, zda neví jak se tento keř jmenuje, tak jsem byla zklamaná. Jen jedna osoba z deseti a prodavač v zahradnictví, řekli, že se to trochu podobá ptačímu zobu. Ostatní, že neví a ani je to moc nezajímalo. Chápu, že každého zajímá něco jiného tongue. Když se Maruško porovnáme s těmi osmi, tak si myslím, že obě něco víme wink.

Všechno jde tak, jak má jít.
Jan Kolman: Slibuji,že je to moje poslední poznámka k tomuto tématu. Toto forum původně mělo sloužit otázkám a odpovědím na zahradnická ( nebo zahrádkářská ) témata. Avšak nedílnou součástí zahradnické praxe je botanika, je vlastně jejím základem. Součástí botaniky je botanické názvosloví, které má určitá pravidla, stejně, jako má pravidla český jazyk a latina, která je základem pro botanické názvosloví.
Když někdo z botaniků pojmenoval zmíněný zvonek po botanikovi Poscharskym ( 1.pád : POSCHARSKY, ne Poschark ), latinský tvar přivlastňovacího přídavného jména pro podstatné jméno ženského rodu Campanula je POSCHARSKYANA. Kdyby se jednalo - hypoteticky - o Dianthus ( mužský rod ), druhový název by zněl POSCHARSKYANUS. Český druhový název pro takový hvozdík by zněl opět : hvozdík Poscharskyho, ne Poscharkův.
Je pravda, že v žádné knize o trvalkách nebo skalničkách není název Campanula poscharskyana přeložen jako zvonek Poscharskýho - bývá tam jen latinský název. Nicméně jméno Poscharsky by se mohlo skloňovat jako např. Čáslavský nebo Náhlovský - také by nikdo neřekl : Čáslavkův ( Náhlovkův ) - to by se páni s podobným jménem mohli cítit dotčeni. 
Paní YOS , pokud aspoň trochu ctí rodný jazyk, by si neměla vykládat a překládat botanické názvy jak se to líbí jí. Uznávám, že já pro ni autoritou být nemusím.
Nevím, kdo z českých odborníků by pro ni byl dostatečně fundovanou autoritou - snad pan doktor Václav Větvička, nebo pan Krulich, jako praktik ? Ozve se ?
Prosím ostatní o prominutí, že zde pokračuji v takovémto žabomyším sporu, ale nemohl jsem se neozvat. Howgh.
Editoval wochozsky (05.11. 2011 18:58:29)
gapok: Osobně bych argumentaci p. wochowszkého uznala, když psát, tak správně. Je to forum hlavně pro laiky a kdo se pouští do odborných názvosloví,  pak ať to dělá správně. Pro mě jako laika je důležité, že na obrázku je např. slunečnice anebo zvonek. Odborné názvy si najdu na jiných portálech. Toto forum má sloužit jako vzájemná poradna těch, kteří mají rádi přírodu a neví si rady.
Marie Fárová: Souhlasím s p. wochozskym, že názvy rostlin by měly být správně jak latinsky tak i česky. YOS ale psala, že "Uvádím názvy, které jsem buď vyčetla někde v knížce nebo na internetu". Když jsem se na net dívala, jiný český název, než zvonek Poscharkův, uveden není. Chyba tedy není na straně YOS. Buďme objektivní. http://www.zahrada-cs.com/e/cz/173-camp … oscharkuv/, stejně jej tak nazývá Sieberz, Flos, Květiny Šíblová a jiní.
bala: Hm, přátelé, tak jak vidím, bude lepší, když sem již nebudu dávat žádné mé, či jiné fotografie, protože, např. zvonků mám několik druhů, ale ne vždy poznám s naprostou přesností, který to je...proto zde posl. dobou vkládám fotogr. jen sporadicky, ne proto, že nemám žádné fotografie rostlin, ale proto, že si nejsem jista, zda tu konkréntní danou rostlinu správně označím...všem vám přeji aby se vám zde dařilo s určováním flóry, stejně tak i fauny...:-)
Editoval bala (06.11. 2011 16:45:33)
Ascam: Co se to tu, proboha, děje? Člověk zde chvíli není (a ještě chvíli moc nebude) a tady se strhnou hádky? Proč? Na co?
Sama jsem lehce na nervy z toho, že zde vznikla povinnost uvádět přesné názvy a ještě i latinské - jako laikovi mi to trochu vadí. Jsem ráda, když mi někdo řekne, jak se to či ono jmenuje, ale prostě nejsem botanik a ani nechci botanikem být - jinak bych tento obor šla studovat.
Nevím, proč se tedy na AMATÉRSKÉM diskuzním fóru hádat.
Je mi to líto a upřímně - přestávám vidět důvod, proč sem vůbec chodit.
bresticova: Na toto fórum chodím rada, lebo hoci na mnohé témy nereagujem, rada si ich prečítam - nové sa naučím. Pripojím sa, keď mám niečo nové, alebo ma niečo zaujíma. Priatelia, ale takto nie. Nie sme predsa politici v parlamente. Myslím si, že sme všetci správne "závislí" od krásnej prírody, tak si jeden druhého vážme. Aj upozornenie na omyl môže byť slušné a dôstojné. To, že sme za svojimi nikmi neznamená, že anonymita "nám dáva krídla".
Ing. Zuzana Földešová - Brestičová
Poměnka: Tak já se taky přidám,plně souhlasím s bala i s Ascam taky já mám problém určit názvy latinsky mám kytičky kdy nevím ani české názvy tak je tady taky nedávám.Je mě upřímně líto co tady vzniklo,byla jsem moc ráda že jsem tyto stránky našla,že jsem se mohla pochlubit. Prosím bala i Ascam choďte tady dále máte moc hezké kytičky,bylo by škoda tady fotky nevložit kvůli nějakým žabomyším hádkám. Taky bych uvítala,že kdo neví nebo nechce určit název latinsky,tak ať jej neuvádí.
Ing. Miloš Krump: Také se přidávám a přeji si, aby BALA a ASCAM zde uváděli i nadále své fotky. Vím, že někdy je to těžké určit o jaký druh jde a od toho je tady přece diskuzní forum, kde si můžeme mezi sebou napsat o jaký druh jde či ne.
Ing. Miloš Krump (krumpold)

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
Marvella: Dobrý den, i já prosím o pokračování vkládání krásných fotek, které všichni máte. Jako naprostý laik někdy velmi bojuji s hledáním názvu pro svoje fotky a možná je mám i špatně. A tak jsem ráda, když mě někdo opraví, jak jinak bych na správný název přišla?! Přeji Vám všem krásný podzimní den jako je teď u nás. Svítí sluníčko, venku je příjemně, i když to skoro celý den pozoruji přes okno kanceláře nebo v letu někde na ulici. Marcela
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Prosím buďte tolerantní k méně zkušeným uživatelům i k chybám ostatních. Pokud někdo uvede nesprávný název, opravte jej, ale slušně a bez zbytečných nevhodných poznámek.  Řada rostlin má česká a latinská synonyma a ani botanici nejsou v názvech jednotní. Naší snahou je, aby v diskusním fóru měla většina obrázků správné názvy, protože jsou propojeny s ukázkovými články z knih a časopisů.

Autor obrázku je povinen po zvážení správný název doplnit podle rady zkušenějšího uživatele, neboť obrázky s chybným nebo nedostatečným popisem mohou být z fóra bez upozornění odstraněny.

Uživatele, kteří přispějí k doplnění správných názvů k obrázkům, budeme nadále oceňovat podobně jako autory fotografií, ale spory ve fóru tolerovat nebudeme.
Marie Fárová: Jsem moc ráda za tuto reakci gartenu. To, že mou snahou je mít obrázky popsané správně česky i latinsky, přece neznamená, že to očekávám od všech. U spousty mých fotek mám označení jen základní (např. hvězdnice-Aster), protože dál to prostě nevím. To samé u zvonků. Když jsem byla v Botanické zahradě v Táboře, ptala jsem se p. ředitele, o jaký druh ořešáku se jedná. Řekl mi, že na jeho druhovém zařazení se ani botanikové neshodnou.
V nejbližších dnech bych sem konečně chtěla dát fotky z Pyrenejí, u kterých označení vůbec neznám. Doufám, že s pomocí vás všech ty fotky popíšeme. A to je velké plus tohoto fóra.