Ing. Miloš Krump: Celé léto mi oleandr na slunečném stanovišti kvetl rudě červeně, když jsem jej odnesl domu změnil barvu květů z rudě červené na růžovoubílou, nevíte někdo čím to je?
Editoval krumpold (12.11. 2011 19:50:06)

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
cz
Oleandr obecný (Nerium oleander)
Oleandr obecný (Nerium oleander)
houba: Mě to samé udělaly vějířovky. Mám růžovou,fialovou a bílou a teď jsou bílé všechny,i když jsou umístěné na okně na světle. Taky nevím,čím to je. Možná krátkým dnem.
Další informace v článcích o rostlinách
Nerium oleander - oleandr obecný Nerium oleander - oleandr obecný
Toješťovité (Apocynaceae) Oblíbená dekorativní dřevina s úzkými listy a s různě barevnými květy, pěstovaná v četných kultivarech; plody jsou měchýřky. Všechny části oleandru jsou prudce jedovaté, účinnými látkami jsou srdeční glykosidy. Otravami, které …
Euromedia Group k.s. | 26.04. 2010
Nerium - oleandr Nerium - oleandr
Oleandr (Nerium) už dlouho patří mezi přenosnými rostlinami k nejoblíbenějším. Květy v klasických barvách – tedy v různých odstínech růžové – však dnes už z módy poněkud vycházejí. Jejich místo na žebříčku popularity zaujímají odrůdy kvetoucí pastelově …
Nerium - oleandr Nerium - oleandr
Pohled na rozkvetlé oleandrové keře vyvolává vzpomínky na dovolenou. Oleandr (Nerium) patří k nejoblíbenějším přenosným rostlinám, které se u nás pěstují. A jak o něj správně pečovat? …