Daniela74: Moje pokojovky
cz
Aloe (Aloe vera)
Aloe (Aloe vera)
cz
Alokázie (Alocasia)
Alokázie (Alocasia)
cz
Anthurie - květ (Anthurium)
Anthurie - květ (Anthurium)
cz
Blahočet,Araukárie (Araucaria heterophylla)
Blahočet,Araukárie (Araucaria heterophylla)
cz
Dračinec (Dracena marginata)
Dračinec (Dracena marginata)
cz
Fikus (Ficus benjamina)
Fikus (Ficus benjamina)
cz
Gloxínie (Sinningia pusilla)
Gloxínie (Sinningia pusilla)
cz
Chamaedora, horská palma (Chamaedora)
Chamaedora, horská palma (Chamaedora)
cz
Ledviník (Nephrolepis)
Ledviník (Nephrolepis)
cz
Orchidej Můrovec (Phalaenopsis)
cz
cz
cz
cz
Orchidej Red Velvet (Ludisia)
Orchidej Red Velvet (Ludisia)
cz
Radermachera, pokojový jasan (Radermachera sinica)
Radermachera, pokojový jasan (Radermachera sinica)
cz
Radermachera,pokojový jasan (Radermachera sinica)
Radermachera,pokojový jasan (Radermachera sinica)
cz
Toulitka, anturie (Anthurium)
Toulitka, anturie (Anthurium)
cz
Zelenec (Chlorophytum)
Zelenec (Chlorophytum)
Daniela74: Evo N E děkuji za upozornění také jsem přemýšlela jestli ta Aloe není vlastně Agave je to klidně možné nebyla jsem si jistá...přeji hezký den
Marie Fárová: Poměnko, nemohla jsem si vzpomenout na aglaonemu, mám ji doma taky. V létě se jí na balkoně líbilo, ale přesun do pokoje na podzim nějak neustála a shodila dost listů. Tak jsem ji razantně seřízla a nechala jen nový výhon.
jituška: Děkuji poměnko za název pokojovky, je opravdu krásná,ale ta moje péče, zaliju ji tak jednou do měsíce a pořád žije, jak ale začne jaro a zahrádka, tak dělám z pokojovek sukulenty....protože na ně zapomínám dost často, snad proto to ustály jen ty nejnenáročnější.....
Vendakv: tak jak máte na 1. fotu ze včerejška tu (ani jsem nevěděla její název) Aglaonemu ,tak ta mi nevím proč taky nejde.sad
Vypadá,že letos bude po ní....
Marie Fárová: Dnes přišlo únorové číslo časopisu Naše krásná zahrada.  V příloze Atlas rostlin je zde psáno o Aglaonemě: "Tato pomalu rostoucí pokojová rostlina celoročně vyžaduje teplotu od 20 do 25st.C.  Dbejte na to, aby v zimě teplota neklesla pod 18 st.C. Vyvarujte se průvanu. Rostlinu zalévejte odstátou měkkou vodou a půdu udržujte mírně vlhkou. Listy pravidelně roste vodou... "
Editoval Marie Fárová (24.01. 2012 16:58:50)
YOS: Skokanko, ano to je ona. smile  O tomto druhu tlustice jsem neměla ani potuchy. Jsou si dosti podobné s tím mým domnělým Hebem  big_smile.

Všechno jde tak, jak má jít.