bala: Mám dva již několik let, vždy po odkvětu  je začnu méně zalévat a brzy zjara, v dubnu,  je přenesu ven do polostínu a jen sporadicky zalévám...jakmile začnou vyrůstat listy, přesadím je do nového květináče s novou zeminou a v říjnu je přenesu do bytu....toto mám roky odzkoušeno a stále mi každoročně nádherně vykvétají....
Marie Fárová: Bramboříky jsem takto přechovávala několik let. V květnu jsem je vynesla na zahradu do kůlny a tam jsem je nechala celé léto bez zalévání. S vodou jsem začala přiíbližně v září, velmi brzy vyrašily nové lístky, květinu jsem přesadila a zakrátko jsem viděla poupata. Bramboříky mám mezi okny, letos za začátku roku spadla teplota hodně pod nulu a já jsem zareagovala pozdě - všechny mi zmrzly. Jeden mě zvlášť mrzel - lososově růžový s krapatými okraji. Letos tedy začínám znovu se třemi novými.
Editoval Marie Fárová (18.11. 2011 10:34:51)
Marvella: Dobrý večer, já mám bramboříky mezi okny, kde mi kvetou od října až do dubna. Pak je zasadím do stínu nebo polostínu do zahrady. V říjnu jsem je zasadila opět do květináčů a budu se těšit, zda pokvetou jako každý rok. Marcela
cz
Brambořík (Cyclamen persicum)
cz
Další informace v článcích o rostlinách
Brambořík - Cyclamen persicum Brambořík - čím mohou trpět bramboříky?
Čím mohou trpět bramboříky? Na brambořících (Cyclamen) se mohou vyskytnout třásněnky: 1 mm velké „mušky“, způsobující na květech nejprve světlé, později hnědé tečkovité skvrny. Na přítomnost třásněnek upozorňují také mírně zkorkovatělá místa …
Cyclamen hederifolium 'Amaze Me' - brambořík břečťanolistý (SYNGENTA FLOWERS) Cyclamen hederifolium 'Amaze Me' - brambořík břečťanolistý
Popis: čistě bílé, nebo růžové květy, 100% kvetoucí v prvním roce produkce, srdcovité listy se stříbrným mramorováním, kompaktní habitus, krátké květní stonky …
Syngenta Flowers | 26.02. 2009
Cyclamen persicum - brambořík perský Cyclamen persicum - brambořík perský
V roli pokojové rostliny si už půvabný brambořík perský (Cyclamen persicum) získal zástupy příznivců. Ale možná nevíte, že může zdobit i nádobovou zahrádku na balkoně. Dokonce tam vydrží déle než leckteré klasické podzimní balkonovky …
Cyclamen persicum - brambořík Cyclamen persicum - brambořík
Kdo by neznal zpívající květinu z pohádky Pyšná princezna. Nejen díky této pohádce se bramboříky udržují mezi dvaceti nejprodávanějšími pokojovými rostlinami okrasnými květem …
HomeDeco SMP a.s. | 21.12. 2007
Cyclamen coum - brambořík Cyclamen coum - brambořík
Jarní brambořík Cyclamen coum je první jarní kytičkou - vykvétá ještě před sněženkami. Letos bramboříky vykvetli kolem 20 ledna. V zemi má brambořík plochou hlízu -brambor, z které v říjnu vyrůstají ozdobné ledvinovité listy. Listy zůstávají přes zimu …
Cyclamen persicum - brambořík Cyclamen persicum - brambořík
Brambořík pochází ze středomořských oblastí. Ve volné přírodě jej nalezneme na horách řeckých ostrovů a Turecka. Rostlina je okrasná květem a listem. Prodává se od podzimu do jara jako dárková rostlina …
Miloš Krump | 26.01. 2012
Cyclamen persicum - brambořík perský Cyclamen - brambořík
Čeleď: Primulaceae - prvosenkovité Jméno: Pojmenování bylo odvozeno z řeckého slova kyklos (kotouč) upomínajícího na oválný tvar hlízy …
Computer Press, a.s. | 20.06. 2008